Cilvēks un dabas resursi ir saistīti ciešās kopsakarībās, un šo kopsakarību raksturs un izpausmes laika gaitā mainās. Latviešiem zeme ir svarīga, un līdz pat nesenam laikam – 20.gs. sākumam, latviešus varēja dēvēt par zemnieku tautu, bet līdz pirmajai tautas atmodai un inteliģences veidošanās procesam, pat par zemnieku kārtu. Lauksaimniecība ir viens no tradicionālākajiem nodarbošanās veidiem Latvijā. Tās nozīme ir ne tikai praktiska - iedzīvotāju apgādāšana ar lauksaimniecības produktiem, bet arī simboliska, jo daudziem tā ir kļuvusi par dzīvesveidu, kuru mainīt ir ne tikai ļoti grūti, bet arī neiedomājami.
Lopkopība ir lauksaimnieciskās ražošanas pamatnozare, kas iedzīvotājus apgādā ar vērtīgiem pārtikas produktiem(pienu, gaļu, olām), bet rūpniecību ar svarīgām izejvielām(vilnu, spalvu, ādām). Cilvēku uzturā ļoti nepieciešami bioloģiski un augstvērtīgi pārtikas produkti, īpaši mājdzīvnieku ražotās olbaltumvielas. Tādēļ arī gaļai ir ievērojama nozīme cilvēku dzīvē.
Cūkkopība ir viena no senākajām un intensīvākajām lopkopības pamatnozarēm Latvijā. Tā ir otrā nozīmīgākā nozare lopkopības sektorā.…