Jautājums, “Vai teātris Latvijā ir laikmetīgs?”, manuprāt, ir ļoti atkarīgs no mums un mūsu uzskatiem. Bieži vien ir dzirdēts, ka mēs atpaliekam no rietumu pasaules it visā. Ja kāda inovācija vai jauna tehnoloģija ir nonākusi cilvēku rokās, tad Latvijā parasti tā nonāk 10 gadus vēlāk. Ar tādu pašu principu var skatīties uz teātra kultūru pie mums…taču es nedomāju, ka tas ir pareizais veids kā uz to skatīties.
Teātra māksla ir viena no kultūras kanona sastāvdaļām, kas ir neatņemama mums, latviešiem. Bez tās būtu daudz pliekanāka sabiedrība. Aktieru, režisoru un citu teātrī iesaistīto cilvēku īpatsvars uz visiem Latvijas iedzīvotājiem ir viens no lielākajiem radošajā sfērā. Ir reģistrēti 580 Latvijas Teātra savienības darbinieki (aktieri, režisori, dramaturgi), neskaitot visu tehnisko personālu, amatiera teātristus un citus iesaistītos. Tas vien pierāda cik svarīga ir teātra kultūra Latvijā, un jo svarīgāka sfērai ir nozīme, un vairāk iesaistīto cilvēku, jo lielāka attīstība visai nozarei.
Jaunā teātra festivāls “HOMO NOVUS”, kas fokusējas uz jaunajiem Latvijas teātra mākslinieku darbiem. Un kā Bek Beker, festivāla programmas kuratore, stāsta: “Šobrīd vēl vairāk nekā jebkad iepriekš laikmetīgā skatuves māksla spēj paplašināt, aizraut un iekvēlināt mūsu kopīgo iztēli.” Organizācijas kā Latvijas Jaunā teātra institūts, kas arī veido “HOMO NOVUS” festivālu turpina pierādīt, ka arī mazā valstī kā Latvijā teātris spēj būt laikmetīgs, un mums ir ar ko lepoties, un varam skatīties uz nākotni ar cerības stariem un optimismu. …