Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:733072
 
Evaluation:
Published: 27.01.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Used
Extract

Zināšana, tās būtība un izcelsme ir bijusi viena no visu laiku aktuālākajiem filosofijas problēmjautājumiem kā epistemoloģijas, tā cilvēka eksistenciālās apceres ietvaros, uz kuru atbildi centušies rast pasaules dižākie prāti. Vienu no augstākajām virsotnēm ne tikai sengrieķu filosofijā, bet arī cilvēces filosofiskās domas attīstības vēsturē kopumā iezīmē Platona (427. – 347.g. pr. Kr.) “gudrības meklējumi”.
Viens no interesantākajiem un sarežģītākajiem jautājumiem ne tikai Platona mācībā, bet filosofijā vispār, ir zināšanu problēma. Platona „zināšanas” jēdziena izpratnes risinājumi atspoguļoti viņa dialogā „Teaitēts”, kas ir viens no ievērojamākajiem Platona darbiem epistemoloģijā.1. Par zināšanu dabu Platons runā daudzos savos darbos, taču „Teaitētā” notiek pievēršanās pavisam konkrētam jautājumam, proti, „kas ir zināšana?” Sava darba ietvaros esmu izvēlējusies aplūkot inteligiblā un sensiblā saistību un mijiedarbību, lai noskaidrotu Platona izpratni par zināšanas būtību un tās atkarību no jutekliskās uztveres.
Būtiska šī dialoga iezīme, līdzīgi kā citos Platona darbos, ir sarunas nonākšana aporijā – dialogā netiek līdz galam atrisināts centrālais jautājums „kas ir zināšana?”, bet saruna tiek virzīta uz diskursa noskaidrošanu, respektīvi, kā attīstīt metodoloģiju, lai nonāktu pie atbildes uz jautājumu par zināšanas būtību, kā rezultātā saruna noved pie secinājumiem nevis par to, kas zināšana ir, bet drīzāk par to, kas tā nav. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,48 €
Work pack Nr. 1117166
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register