Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Mans laiks (13)

Autora bildeAutors: Dmitrijs Dmitrijevs / Priekuļu vidusskola Vērtējums:  +62
Vērtējums:  +62
‘’Laiks’’ - šis temats nodarbina daudzu gudro prātus. Tomēr vienotas, konkrētas definīcijas pagaidām nav. Laiku var uzskatīt par mērīšanas sistēmas galveno elementu, kuru lieto, lai varētu secīgi sakārtot notikumus, intervālu starp tiem, kā arī kvalitatīvi raksturojot ķermeņu kustību. Laiku uzskata par ceturto dimensiju blakus platumam, augstumam, garuma.
Par ‘’Laiku” katrs no mums ir kādreiz domājis. Laiks ir relatīvs jēdziens. Laiku iedala pagātnē, tagadnē, nākotnē. Ikdienā mēs laiku mērām sekundēs, minūtēs, stundās, dienās, nedēļās, mēnešos un gados. Vēsturnieki - dekādēs, gadsimtos un tūkstošgadēs. Ģeologi un paleontologi - miljonos gadu. Ja nebūtu laika, nebūtu hronoloģijas. Laiku mēra ar ūdens pulksteņiem (klepsidrām), smilšu pulksteņiem, saules pulksteņiem, uguns pulksteņiem, rata jeb mehāniskajiem pulksteņiem un elektroniskiem jeb digitāliem pulksteņiem. Ikdienā es izmantoju tikai digitālos un analoģiskos (mehāniskos) pulksteņus.
Ikdienā laiku iedala laika joslās. Kopumā pastāv 24 laika joslas. Laika zonas pamatā ir Griničas laiks (nulles meridiāns). Papildus ir izveidots vasaras un ziemas laiks. Latvijas teritorijā pāreja uz vasaras laiku notiek marta pēdējā svētdienā plkst. 3.00, kad atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu. Toties pāreja uz ziemas laiku notiek oktobra pēdējā svētdienā plkst. 4.00 — par vienu stundu atpakaļ. Laika grozīšana īslaicīgi ietekmē dažu cilvēku veselības stāvokli un emocionālo labsajūtu, daļai cilvēku traucē bioloģisko ritmu, pašsajūtu, darba spējas. Mani nogurdina pāreja no ziemas uz vasaras laiku. Jāceļas vēlāk, jāiet gulēt vēlāk, pēc tam to pašu jādara par stundu agrāk. Maniem mājdzīvniekiem arī tas nepatīk, jo es sāku viņus barot citā laikā. Elektro enerģijas ietaupījums ir tik niecīgs. Drīzāk zaudējumi lielāki...
Pēdējo 50 gadu laikā cilvēce ir spērusi milzīgu soli uz priekšu. Attīstās tehnoloģijas. Paātrinās dzīves ritms. Mūsdienās īpaši rietumos cilvēki ir orientēti uz karjeru. Visu savu dzīvi tik steidzas uz priekšu, vienīgi pensijas gados kļūst lēnāki. Mūsdienu cilvēki dažkārt saskaras ar to, ka banāli pietrūkst laika. Tie tā parasti vainīgs slikts laika menedžments. Vajag plānot laiku, lai visam savā dzīvē pietiktu laika! Jāplāno katru dienu, katrs darbs. Labāk to darīt ar roku un pildspalvu uz piezīmju blociņa. Nevis ar datoru un speciālām programmām, jo tā trenē savu rokrakstu, atmiņu. Pats svarīgākais censties atcerēties visu, lai trenētu atmiņu. Mūsdienās ikkatrs bieži vien ir saskaries ar populāro frāzi „Man nav laika!’’, tas nozīmē „Man ir citas prioritātes!’’ vai „Man nav laika tev!’’. Rutīnas atruna, parasti domāta, lai maskētu savu nevērību, paviršību. Ar šo frāzi saskaros bieži.
Mūsdienās pasaulē nav stabilitātes. Dažviet vērojams morāls pagrimums. Intensīva politiskā spēle. Sabiedrības viedoklis, kuru tev uzspiež. Sabiedriskā viedokļa princips ir tāds pats, kā ar transportu. Ja nav personīgā transporta, tad lieto sabiedrisko transportu. Tāpat ar viedokli. Ja nav personiskā viedokļa, tad lieto sabiedrisko viedokli.
Mūsdienu sabiedrība Latvijā ir mainījusies. Cilvēki ir kļuvuši grūtsirdīgāki, nejūt savas dzīves nozīmi. Daudzi kļūst depresīvi. Ir mainījies dzīves moto - „Nevis kvalitāte, bet kvantitāte’’. Jaunieši aizceļo prom no Latvijas, bieži vien ar ģimenēm. Jautājums paliek atklāts „Vai viņi atgriezīsies?” Visdrīzāk, ka nē, jo valsts pagaidām nevar dod stabilas garantijas. Cilvēki nesajūt stabilitāti valstī, nevar ar zināt, kas notiks rīt. Cilvēki veic pašnāvības, jo pēc viņu domām, nebija iemesla dzīvot. Pēc statistikas datiem pašnāvnieku skaits samazinās. Atceries, ka pašnāvība ne pie kā laba nenovedīs! Velti uzmanību saviem tuvākajiem! Interesējies, palīdzi viņiem! Jo šīs profilakses metodes, samazinās iespēju, ka notiks traģēdija. Šis fakts mani priecē, jo man ir iespēja nodzīvot līdz pensijai. Tomēr ar demogrāfiju ir problēmas. Jautājums, vai pensiju vēl maksās?
Apdomājot visu, es secinu „Neuztraucieties!”, „Uztveriet dzīvi pozitīvi!’’. Jebkura situācija ar laiku mainās. No jebkura ķezas var izķepuroties. Jebkurā situācijā ir izeja... Kā situācija mūsu dzīvē mainīsies, ir atkarīgs no mums pašiem. Izbaudiet katru dzīves mirkli, veltiet uzmanību sev un saviem tuviniekiem. Centies nodzīvot pilnvērtīgu mūžu, jo tu nevari paredzēt, cik tu nodzīvosi. Bagātību kapā līdzi nepaņemsi, cilvēkam pēc nāves pietiek ar mazumiņu...
Komentāri
Ruta Purvinska10.04.2013. 16:13
Prieks, ka par šo tēmu kāds domā!
Kristiāna kristine Jaunkalna08.04.2013. 18:21
tik labs darbs padarits, ka mani komentari butu lieki tavam superigajam darbinjam!!!
artis gailis08.04.2013. 15:41
Dēmitrijs Ruullee

artis gailis08.04.2013. 15:38
Žeņa ēd pelmeņus !!!
Jana Lampika08.04.2013. 14:50
Jauki...
Pauls Ernests07.04.2013. 13:48
Tu aizkustināji mani
Estere Vilciņa05.04.2013. 19:38
Jauki.
Aleksandra Dmitrijeva05.04.2013. 09:02
Loti patika! Paldies liels. Uzvaras verta esseja.
Dmitrijs Dmitrijevs03.04.2013. 20:15
Paldies!
Linda Ziediņa03.04.2013. 16:16
super:)
AGNESE GROMOVA03.04.2013. 16:11
super duper. ;)))
Anita Skrastiņa (Enzeliņa)03.04.2013. 16:01
Interesanti! Ir par ko padomāt..
Roberts Alens Smilts13.03.2013. 15:38
bez komentāriem

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register