Practice Reports
Sciences
Anatomy, Medicine and Hygiene
Pediatrisko pacientu aprūpes plāns māsām-
Pediatrisko pacientu aprūpes plāns māsām
APRŪPES PLĀNA NOVĒRTĒJUMS/ PAŠVĒRTĒJUMS
Manas izvirzītās aprūpes problēmas sakrita ar pacienta izvirzītajā, precīzāk, esošajām problēmām. Galvenās aprūpes problēmas bija apgrūtināta elpošana krūškurvja deformācijas dēļ, un kā zināms pilnvērtīgas elpošanas nodrošināšana ir prioritāte. Pēc veiktās operācijas paciente izjuta ļoti stipras sāpes, kuras bija obligāti jāremdē, lai neapdraudētu citu svarīgu orgānu sistēmu darbību un pacientes dzīvību, emocionālo stāvokli.Tika sasniegti izvirzītie mērķi.
Savstarpēji saistītas bija sāpes un elpošanas traucējumi, jo pacientei izjūtot sāpes pasliktinājās arī elpošana.
Paciente visu ārstēšanās laiku labprāt komunicēja ar personālu, ņēma līdzdalību savā aprūpes procesā. No vecāku puses bija atsaucība atbildot uz jautājumiem, izveidojās patīkamas attiecības gan ar pašu pacienti, gan ar viņas vecākiem. Protams, bija arī tāda informācija kuru vecāki un paciente nevēlējās atklāt, bet tas ir saprotams, jo tā jau ir grūti atklāti runāt un uzticēties nepazīstamam cilvēkam.
Paciente un viņas vecāki bija ļoti apmierināta ar stacionārā pavadīto laika periodu, ar sekmīgi veikto operāciju un pēcoperācijas periodu.
Paciente un viņas vecāki labprāt izskatīja manu realizēto aprūpes plānu un bija apmierināti.
Aprūpes laikā nebija vērojami nekādi blakusefekti, jo aprūpe bija izcila,un viss tika sekmīgi izplānots un izdarīts.
Es noteikti nemainītu aprūpes plānu, ja vajadzētu atkārtotu šīs pacientes aprūpi, lai gan situācija būtu jāvērtē pēc apstākļiem.
Aprūpes plāns būtuski palīdzēja veikt ikdienas aprūpi, jo visas darbības bija līdz galam izplānotas, atlika tās tikai realizēt un sekot vai nerodas kādas nevēlamas blakusparādības.
Protams aprūpe nebūtu iespējama bez medicīniskajiem instrumentiem, zālēm un citiem pieejamiem līdzekļiem, jo tad nebūtu realizējamas procedūras un galvenokārt atvieglotas pacientes stiprās sāpes pēcoperācijas periodā.
Nekad iepriekš nebiju saskārusies ar bērnu aprūpi. Ieguvu daudz jaunas zināšnas, praktiskas iemaņas. Guvu atziņu, ka bērns no pieaugušā būtiski atšķiras gan fiziski, gan garīgi, gan aprūpes realizēšanas procesi atšķiras. Sapratu, ka bērni ir ļoti jutīgas būtnes un, ka ne visi medicīnas darbinieki var strādāt ar bērniem, jo ir nepieciešama specifiska pieeja un attieksme.
Savu darbu pacienta aprūpes procesā vērtēju pozitīvi, bet vēl ir, kur augt un attīstīties. Bet visā visumā ar rezlizēto aprūpes plānu esmu apmierināta un priecīga par paveikto.
…
PACIENTA IZMEKLĒŠANA 1. Pirmā saruna ar pacientu vai / un vecākiem (aprūpētāju) Sarunas laiks( datums , pulkstenis) – saruna notika nākošajā dienā pēc meitenes iestāšanās nodaļā, tas ir, 2011. gada 24. maijā, pulkstens deviņos trīsdesmit no rīta. Saruna notika palātā, kad citi pacieti bija devušies uz procedūrām. Tā kā paciente tajā brīdī, kad notika saruna, palātā atradās viena, komunicēties bija diezgan viegli. Meitene bija draudzīga un labprāt atbildēja uz jautājumiem. Slimnieka vispārējais stāvoklis (labs, apmierinošs, vidēji grūts, grūts, ļoti grūts, preagonāls, agonāls, klīniskā nāve, bioloģiskā nāve) – meitenes vispārējais stāvoklis bija apmierinošs. Samaņa(skaidra, traucēta, miegainība ,stupor, coma, uzbudinājums) – skaidra. Slimnieka stāvoklis (aktīvs, ierobežoti aktīvs, piespiedu, pasīvs) – ierobežoti aktīvs. Sazināšanās iespējas ar pacientu vai / un vecākiem (aprūpētāju) (informācijas iegūšanas iespējas) – iespējamo informāciju izdevās iegūt tikkai no meitenes pašas, jo māti neizdevās satikt. Ārējais vizuālais izskats (vizuālais un faktiskais, apģērbs, sakoptība) – vizuāli meitene izskatījās sakopta, mugurā bija tīrs apģērbs un vizuāli varēja secināt, ka arī higaēna tiek ievērota. Vizuāli meitene izskatījās labi, neņemot vērā nelielo straukumu par gaidāmo operāciju. Garastāvoklis - uzbudināts, nemierīgs, dusmīgs, apātisks, nospiests, mierīgs, priecīgs (vajadzīgo pasvītrot). Informācija par sūdzībām saistībā ar slimību (sāprs u.c.)- meitene sūdzas par nedaudz apgrūtinātu elpošanu pēc lielas fiziskas slodzes. Sāpju nav.
- Fizioterapijas klīnisko prakšu protokols par insulta pacientu
- Pediatrisko pacientu aprūpes plāns māsām
- Prakse aprūpes darba vadīšanā
-
You can quickly add any paper to your favourite. Cool!Prakse aprūpes darba vadīšanā
Practice Reports for university13
-
Fizioterapijas klīnisko prakšu protokols par insulta pacientu
Practice Reports for university15
-
Aprūpes plāns
Practice Reports for university17
-
Aprūpes plāns ķirurģijā
Practice Reports for university25
-
Aprūpes plāns ķirurģijā
Practice Reports for university22