Practice Reports
Art, History and Culture
History, Culture
Prakses atskaite organizācijā "Vītolu fonds"-
Prakses atskaite organizācijā "Vītolu fonds"
Nr. | Chapter | Page. |
1. | Prakses vietas raksturojums | 2 |
2. | Kultūras menedžmenta uzdevumu izpilde | 5 |
3. | Specializācijas uzdevumu izpilde | 12 |
4. | Ieteikumi par prakses organizāciju prakses vietā | 18 |
5. | Priekšlikumi LKK prakses darba uzlabošanai | 18 |
6. | Pielikumi | 19 |
Nodibinājumā ir vairāki stipendiju veidi:
Draugu stipendija – ja ziedotājs vēlas ziedot nelielu naudas summu izvēlētajai stipendijai vai arī vēlas to darīt anonīmi.
Gada stipendija – ziedotājs iemaksā konkrētu summu „Vītolu fonda” kontā un nosaka cik ilgā laikā tai summai ir jābūt iztērētai. Stipendijas ziedotājs pēc savas vēlēšanās var stipendiju arī palielināt, tā tiek nosaukta ziedotāja izvēlētā vārdā.
Mūža stipendija –tā tiek veidota no neaizskaramā kapitāla, no kura iegūtie procenti tiek izmaksāti stipendijās. Pēc „Vītolu fonda” statūtiem neaizskaramais kapitāls tiek ziedots uz mūžu, un, ja gadījumā kādu zināmu iemeslu dēļ organizāciju pārstātu eksistēt, tad šie naudas līdzekļi pāriet kādai citai organizācijai, kura darbojas ar tādu pašu mērķi, kā „Vītolu fonds, ” vai tiek izpildīts ziedojuma līgumā ierakstītais vēlējums.
Testamentāri novēlējumi – ziedotāji, kuri vēlas atstāt mantojumu, veidojot piemiņas stipendiju, var apsvērt to darīt ar testamentāru novēlējumu Vītolu fondam. Testamentārā novēlējumā precīzi jānorāda vēlmes par ziedojumu.
Ziedotājiem ir arī pašiem iespējams izvēties savu stipendiātu un pēc kādiem nosacījumiem/kritērijiem tie jāatlasa lai izvēlētos sev piemērotāko. Piemēram, ir ziedotājs, kas dod 4 stipendijas tikai konkrētai nozarei (piemēram, Buduļu ģimenes stipendija tiek piešķirta topošajiem mediķiem).
Katru gadu augusta beigās Vītolu fonds organizē pasākumu, kad stipendiju devēji un saņēmēji satiek viens otru. Šajā pasākumā tiek pasniegti diplomi ziedotājiem, lai atzīmētu un pateiktos par to, ka viņi ir Vītolu fonda sadarbības partneri un ka bez viņiem nebūtu Vītolu fonda.…
Nodibinājums „Vītolu fonds” ir nevalstiska organizācija, kuras mērķis nav gūt peļņu, bet, gan stipendiju veidā palīdzēt spējīgiem, centīgiem, maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās. Fonda darbības pamātā ir organizācijas dibinātāju noguldītā summa 1 miljona latu apmērā ilgtermiņa banku depozītā. Fonds savai darbībai izlieto tikai šī ieguldījuma procentus, saglabājot neaizskaramo kapitālu. Stipendijas tiek izmaksātas no noguldījuma procentiem, kas arī sedz fonda administratīvos izdevumus. Situācija Latvijas lauku skolās noteica fonda dibinātājiem mērķi, uz kuru fonds nolēmis virzīt savu darbību – piešķirt stipendijas vidusskolu absolventiem no lauku rajoniem, kuriem ģimenes materiālie apstākļi neļauj turpināt mācības augstskolās. Tādejādi Vītolu fonds ir uzņēmies vidutāja lomu starp ziedotājiem un talantīgajiem studentiem, kuriem tas ir nepieciešams. Lai iegūtu stipendiju, kandidātam jāatbilst fonda izstrādātajiem kritērijiem: labi mācību rezultāti (vidējā atzīme 7,5 vai augstāk); maznodrošināts; bārenis, audzina viens no vecākiem, vai dzīvo daudzbērnu ģimenē; panākumi mācību olimpiādēs. Ar stipendiātiem par stipendijas saņemšanu tiek noslēgti līgumi, kuros atrunātas abas pušu saistības un pienākumi (pielikumā ziedojuma līgums). Līgums ar stipendiātu tiek slēgts uz vienu mācību gadu. Bet, ja stipendiāts pilda visas līgumā noteiktās saistības un viņam palīdzība ir nepieciešama vēl joprojām, tad tas tiek pagarināts uz vēl vienu mācību gadu. Pats galvenais visu stipendiātu uzdevums ir sekmīgi mācīties. Ja stipendiāts kādu iemeslu dēļ izstājas no augstskolas vai iekavē mācības, kā rezultātā radušies akadēmiskie parādi, tad stipendija ir jāatmaksā organizācijai atpakaļ. Ja stipendiāts nepilda kādas citas līgumā noteiktās prasības, piemēram, laicīgi organizācijā neiesniedz atskaiti par sesijas rezultātiem, stipendijas izmaksa tiek pārtraukta. Tāpat arī stipendiātu sekmes tiek stingri kontrolētas – 2 reizes gadā ik pēc sesijas ir jāiesniedz sekmju izraksts vai studiju grāmatiņas kopija. Arī gada vidējā atzīme nedrīkst būt zemāka par 7 ballēm. Vērā ņemams fakts ir arī tas, ja stipendiāts ir sācis strādāt un viņa mēneša neto darba alga pārsniedz 150 Ls, no stipendijas ir jāatsakās. Tāpat arī stipendiāts saņemot šīs organizācijas stipendiju nedrīkst griezties citos fondos pēc palīdzības. Izņēmums, protams, ir valsts stipendija. Fonds piešķir savas un administrē citu ziedotāju stipendijas. Viena gada stipendija ir no 1000 latiem līdz 2000. stipendiju nosaka ziedotājs. Tā tiek maksāta no septembra līdz jūnijam (izņemot ERGO stipendijas bāreņiem, kuras tiek maksātas visus 12 mēnešus). No tiem kandidātiem, kas ik gadu pieprasa stipendiju, aptuveni 250 jauniešiem tā ir ļoti nepieciešama. Stipendiātus nedrīkst atstāt pusceļā, viņiem jānodrošina iespēja saņemt stipendiju vairākus gadus, tāpēc fonda mērķis ir administrēt 1000 stipendiju gadā. Laika posmā no 2010./2011 gadam organizācija administrē jau 609 stipendijas.
- Kultūrvides izpētes prakse - Nīgrandes pagasts
- Prakses atskaite organizācijā "Vītolu fonds"
- Tautas tērpi Latgalē
-
You can quickly add any paper to your favourite. Cool!Tautas tērpi Latgalē
Practice Reports for university5
-
Kultūrvides izpētes prakse - Nīgrandes pagasts
Practice Reports for university54
-
Profesionālā prakse - kultūras pasākumu organizēšana - Liepājas 381 gada jubilejas svinības
Practice Reports for university19
-
Folkloras prakses materiāli par Nīcas pagastu
Practice Reports for university13
-
Prakse muzejā
Practice Reports for university3