Prakses pašvērtējums
Prakses laikā iepazinos ar dažādiem psihologu darbības veidiem, kā arī ar psihologu darba apstākļiem un pielietotajām metodēm.
Bija iespējams iepazīties ar psihologu darbu skolā un salīdzināt dažādu skolu psihologu darbības veidus, metodes.
Radās iespēja salīdzināt dažādu iestāžu sociālpsiholoģisko klimatu.
Var secināt, ka ne visās iestādēs ir psihologs, kaut gan tas ir nepieciešams.
Konstatēju, ka, strādājot par psihologu, cilvēkam, pirmkārt, jāprot strādāt pašam ar sevi, tāpēc, ka nav iespējams palīdzēt citiem, ja pašam ir problēmas.
Runājot ar psihologiem, secināju, ka ir obligāti nepieciešams ik pa laikam apmeklēt supervizoru, lai atbrīvotos no uzkrātajām citu problēmām, kā arī nepieciešams pastāvīgi papildināt savas zināšanas.
Prakses laikā bija iespēja iepazīties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, ne tikai psihologiem, bet arī ar cietuma uzraugiem, medmāsām, skolotājiem, tādējādi papildinot komunikācijas prasmes.
Praksē ieguvu apstiprinājumu tam, ka mani interesē juridiskā psiholoģija.
Pēc prakses atskaites sagatavošanas secināju, ka, otrreiz ejot šādā praksē jau zināšu konkrētākus jautājumus, kurus vēlos noskaidrot.
Kopumā praksi vērtēju kā personīgi pozitīvu ieguvumu – ieguvu daudz jaunas informācijas par dažādām iestādēm un psihologu darbību tajās, iepazinos ar psihologu dokumentāciju, izmantotajiem testiem un citām metodēm.
Tika sasniegts prakses mērķis - iepazīties ar psihologu darba vietām un darbības veidiem.
…