Fakti par Austrālijas dabu
Austrālijā ķenguru ir vairāk nekā cilvēku.
Austrālijā ir vairāk nekā 10,000 pludmales. Tu varētu aiziet uz citu pludmali katru dienu vairāk nekā 27 gadus.
Austrālijā ir 10 reizes vairāk kamieļu nekā koalu.
Austrālija eksportē kamieļus uz Sauda-Arābiju.
Austrālija ir sala, kuru ieskauj vēl vairāk nekā 8,000 mazāku salu.
Top 10 pasaules indīgākās čūskas ir atrodamas Austālijā.
Uluru (zināma arī kā Eiersa klints) ir liela smilšakmens klints centrālajā Austrālijā. Agrāk uzskatīja, ka tā ir lielākais atsevišķi stāvošais akmens (monolīts) pasaulē, bet tagad ir noskaidrots, ka tas pieder pie smilšakmens slāņa, kurš Austrālijas ģeoloģisko pārmaiņu dēļ ir pacelts uz augšu. Uluru ir viens no atpazīstamākajiem Austrālijas dabas objektiem. Tas ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
Austrālijas lielākās pilsētas
(Sakārtotas no lielākās uz mazāko (nav visu))
Sidneja (Sydney) ir lielākā Austrālijas pilsēta, Jaundienvidvelsas štata administratīvais centrs.
Melburna (angļu: Melbourne) ir otrā lielākā Austrālijas pilsēta un Viktorijas štata galvaspilsēta. Melburnā un tās aglomerācijā dzīvo apmēram 70% jeb 4,17 miljoni štata iedzīvotāju (2011. gada dati). Atrodas valsts dienvidrietumos pie Basa šauruma, Portfilipas līča krastos. Cauri pilsētai tek Jaras upe.
Brisbena (angļu: Brisbane) ir Austrālijas 3. lielākā pilsēta un Kvīnslendas štata galvaspilsēta - lielākā pēc iedzīvotāju skaita. Brisbenas aglomerācijā dzīvo 1.8 miljoni cilvēku. Pilsēta atrodas Austrālijas galējā austrumu daļā, Klusā okeāna piekrastē starp Moretona līci un Austrumaustrālijas kalnu grēdu. Cauri pilsētai tek Brisbenas upe.
Pērta (angļu: Perth) ir pēc iedzīvotāju skaita ceturtā lielākā Austrālijas pilsēta, kas atrodas valsts dienvidrietumos. Rietumaustrālijas štata lielākā pilsēta un administratīvais centrs.
…