Labdien! Mani sauc .. un arī es pastāstīšu par digitālajām bibliotēkām.
Kas tad īsti ir digitālās bibliotēkas? Tās ir elektronisku dokumentu kolekcijas, kuras pieejamas internetā vai CD-ROM diskos.
Izmantojot šīs bibliotēkas Lietotājs var piekļūt: žurnālu un avīžu rakstiem, grāmatām, dokumentiem, attēliem, skaņas failiem, video u.c.
Parasti digitālo bibliotēku saturu veido no reālo bibliotēku krājumiem, kuri atšķiras ar to, ka ir ar speciālās tehnikas palīdzību digitalizēti un saglabāti elektroniskā formā. Digitālās bibliotēkas parasti tiek veidotas vai nu noteiktai mērķauditorijai vai sabiedrībai kopumā.
Arī tā digitālā bibliotēkas par kuru es Jums pastāstīšu ir veidota digitalizējot reālās bibliotēkas krājumus un tā ir paredzēta konkrētai mērķauditorijai. Un tā ir Canadian National Institute for the Blind jeb CNIB Digital Library
Kas tad ir šī digitālā bibliotēka?
Tā ir speciāli izstrādāta neredzīgajiem cilvēkiem Kanādā vai cilvēkiem ar redzes traucējumiem
Digitālajā bibliotēkā ir atrodamas tūkstošiem grāmatas, avīzes un žurnāli dažādos formātos, kas paredzēti cilvēkiem ar redzes traucējumiem : audio, elektronisko tekstu vai braila rakstā. Materiāli pieejami gan angļu, gan franču valodās.
Pastāstīšu nedaudz arī par iespējām šajā bibliotēkā. Ir iespējams
• Meklēt katalogā
• Lasīt avīzes un žurnālus
• Children’s Discovery portal bērniem ir iespējams lasīt grāmatas, spēlēt interaktīvas spēles un čatot. Ir padomātas arī par vecākiem cilvēkiem, speciāli viņiem izveidots.
…