Izrēķināšanās ar ideoloģiskajiem pretiniekiem - „Es brīdinu iekvienu šīs fermas dzīvnieku - turiet acis vaļā! Jo mums ir pamats domāt, ka šobrīd mūsu vidū slapstās viens otrs no Sniedziņa slepenajiem aģentiem!”, „Četras cūkas trīcēdamas gaidīja. Izskatīdamās bezgala vainīgas. Napoleons uzaicināja viņas atzīties noziegumos., „kad atzīšnās bija galā, suņi tūliņ pat pārkoda visām četrām cūkām rīkles...”
Brīvas gribas un darbības ierobežošana - „Viņš paziņoja, ka ar īpašu Biedra Napoleona dekrētu „Angļu zvēri”esot atcelti. Turpmāk šo dziesmu esot aizliegts dziedāt.”
Šķiru dalījums - „...sivēniem bija aizliegts spēlēties ar citu dzīvneiku mazuļiem.” , „...ikvienam dzīvniekam, ja viņš uz takas satiekas ar cūku, ir jāatkāpjas malā, kā arī tas, ka visām cūkām, lai kāda būtu to pakāpe, ir privilēģija svētdienās iesiet astē zaļu lenti.”
Dzīvniekiem tika piemērots Piespiedu „brīvprātīgais”darbs - „...bet augustā Napoleons paziņoja, ka jāstrādā būšot arī svētdienas pēcpusdienās. Šis darbs gan bija pilnīgi brīvprātīgs, taču katram dzīvneikam, kurš no tā izvairījās, barības devu samazināja par pusi.”
Dzīvnieki atklāj, ka viņu vadonis Napoleons ir mainījies. Napoleona rīkoto vakariņu un kāršu spēļu gaitā dzīvnieki saprot, ka cilvēki un cūkas vairs nav atšķirami — tās valkā drēbes, izmanto Džonsa kunga darba metodes, soda katru nepaklausīgo un staigā uz divām kājām.
Šīs dzīres simbolizē Teherānas konferenci, kuā visi viens otru glaimo, vienlaicīgi krāpjoties spēlē.
…