Ir iespējams atrast arī pēc Binē formulas : fn = (φn-(1-φ)n)/√5, kur φ = (1+√5)/2. Skaitli φ sauc par "zelta skaitli" vai "zelta proporciju" un tas ir cieši saistīts ar Fibonači skaitļiem.
Mēdz uzskatīt, ka viss dzīvais, kas pasaulē pastāv, ir veidots pēc, ja tā var izteikties, Fibonači proporcijām. Cilvēks, koki, dzīvnieki u.t.t. Piemēram: cilvēka roka ir veidota tieši pēc Fibonači proporcijām, kur augšdelms ir proporcionāli garāks par apakšdelmu.
Daba
Ilgstoši dzīvojot ciešā saistībā ar dabu, cilvēcei iekrājās pieredze par dabas matemātiski racionālo arhitektūru. Daba lieto vienus un tos pašus principus, lai maksimāli lietderīgi izmantotu telpu. Logaritmiskā spirāle sastopama gan muslona vagu izliekumā, gan DNS molekulas struktūrā. Fibonači skaitļi daudzos gadījumos ir novērojami augu lapu izkārtojumam ap stublāju. Mēģinot saskaitīt ziedlapu skaitu dažādām puķu sugām, samērā reti ir gadījumi, kad siedlapu skaits ir 1 vai 2.
Vairāk sugu ir ar 3 ziedlapām, bet ar 5 ir simtiem augu. Tālāk seko skaitļi 8, 13, 21, 34, 55 un 89. Tas acīmredzami ir veids, kā daba risina racionāla iepakojuma problēmu. Cilvēces uzdevums ir saglabāt šo unikālo daudzveidību un sugu bagātību.
…