Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:140345
 
Evaluation:
Published: 13.09.2019.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 5 units
References: Not used
Extract

2.slaids-Gotika ir stils tēlotājmākslā un arhitektūrā, kas aizsākās aptuveni 12. gadsimta vidū Francijā, nomainot līdz šim dominējošo romānikas stilu, un valdīja Eiropā līdz pat 15. gadsimtam, kad par noteicošo kļuva renesanses stils. 18. gadsimta vidū sākās gotiskā stila atdzimšana (neogotika), tā attīstījās 19. gadsimtā un turpinājās arī 20. gadsimtā galvenokārt baznīcu un augstskolu arhitektūrā
3.slaids- Vīriešu tērps(no slaida)......
13. gadsimta beigas sieviešu tērpu veidoja divas pamatkārtas: virstērps un apakštērps, kuri krāsas ziņā kontrastēja. Un lai labāk redzētu šo krāsu atšķirību, virsējā kārta tika pašūta īsāka kā apakšējā. Dažkārt, to speciāli atsprauda uz augšu, lai atsegtu apakšējo kārtu.
No slaida..........
15. gadsimtā vidukļa līnija manāmi paaugstinājās, un tās novietojumu uzsvēra bagātīgi rotātā josta. Tērpa augšdaļa bija ievērojami pieguļošāka par apakšdaļu
5.slaids-13. gadsimta Francijā izveidojās paradums plīvuru sastiprināt ar rožu vainagu. Arī matu tīkliņš piedzīvoja sarežģītas pārvērtības. Tas apvienojās ar metāla vainagu. 14. gadsimta beigās raksturīga frizūra bija greznos rituļos savītas sīkas bizītes, ko izvietoja abpus sejas ovālam. Populārs bija gofrēts linu auduma pusapļa formas plīvurs, kas ietvēra seju.
Gotiskajā arhitektūrā tika radītas arī dažādu formu galvassegas ar smailu galu. Sieviešu mati nebija redzami, jo tos pilnība nosedza galvassega. Nereti mati tika noskūti un uzacis izplūktas, iezīmējot tikai smalku līniju. Populārs bija gaišais grims, kas izteiksmīgi kontrastēja ar galvassegas melna samta apdari.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register