Četri dzīves mērķi
Cits svarīgs hindu dharmas aspekts ir purušārtha jeb "četri dzīves mērķi". Tie ir kāma, artha, dharma un mokša. Visi cilvēki meklē kāmu (prieku jeb fiziskas un emocionālas baudas) un arthu (varu, slavu un bagātību), bet, kļūstot civilizēti, tie iemācās īstenot šīs likumīgās vēlmes augstākas, pragmatiskas dharmas jeb morālas harmonijas ietvaros. Taču vienīgais mērķis, kas ir patiešām bezgalīgs un kuru sasniedzot var iegūt absolūtu laimi, irmokša jeb atbrīvie(citi nosaukumi: mukti, samādhi, nirvāna) no samsāras, dzimšanas un nāves cikla un esamības dualitātes.
Četri dzīves posmi
Cilvēka dzīve iedalās četrosāšramos (posmos). Tie ir brahmačarja,grihastha, vānaprastha un sanjāsa. Pirmais dzīves posms, brahmačarja (burtiski "Brahmas mācekļi") dzīvo celibātā, ved tīru dzīvi un apcer dzīves noslēpumus garīgā skolotāja (guru) vadībā, sagatavojot ķermeni un prātu turpmākās dzīves pienākumiem. Grihastha ir ģimenes cilvēka posms, reizēm saukts par samsāru, kurā cilvēks apprecas, lai apmierinātu savas vēlmes (kāma, artha) ģimenes un profesionālās karjeras dzīvē. Vānaprastha ir pakāpeniska atteikšanās no materiālās pasaules, ārēji pametot savus bērnus un pavadot laiku apcerēs par patiesību un dodoties svētceļojumos. Visbeidzot, sanjāsa ir laiks, kad cilvēks pamet sabiedrību, lai vientuļā vietā, visbiežāk, mežā, atrastu Dievu ar jogas meditācijām un mierpilns atstātu ķermeni un saņemtu jaunu dzīvi.
Hinduisma simboli
Višnu. Sākotnēji, būdams saistīts ar Sauli, Višnu ir Visuma sargs un mīlestības, patiesības, kārtības un žēlsirdības iemiesojums. Saviem pielūdzējiem viņš ir augstākā būtne, no kuras viss izplūst. Viņš lido Garudas- teiksmaina putna mugurā vai atpūšas uz Anantas- kosmiskās čūskas. Lai atjaunotu kosmisko līdzsvaru, Višnum zemes virsū bijušas 9 avataras jeb iemiesošanās gan cilvēku, gan dzīvnieku veidolos. Vel aizvien tiek gaidīta desmitā iemiesošanās- zirga avatārā.
…