Būt hipijam nozīmēja akceptēt universālu pārliecību, kas pārsniedz sociālās, politiskās, morālās normas, ko piedāvā jebkādas vispāratzītas struktūras- šķiras, baznīca vai valdība, jo katrai no šīm institūcijām pastāv veidi, kā kontrolēt, pakļaut cilvēku.
Galvenais hipiju lozungs – miers, mīlestība, brīvība (Peace, Love, Freedom). Miers ne tikai kā pretkara kustība, bet arī miers ikdienā, ar sevi, ar tuvākajiem. Mīlestība nozīmē pieņemt citus tādus, kādi viņi ir, ļaujot brīvi izpausties un netiesājot balstoties uz stereotipiem. brīvību hipiji saprata kā iziešanu ārpus sabiedrības. Brīvības izjūta arī noteica to, ka hipijiem neizveidojās organizācija, statūti, oficiāli līderi.
Hipiji vismaz sākotnēji nebija saistīti ar politiku vai vardarbību, no viņiem atdalījās jipiji, kuri nodarbojās ar politiku. (vārds cēlies no Youth International Party)
Hipiji bieži iesaistījās miera kustībās, ar ko saprot piedalīšanos demonstrācijās pret dažādiem kariem. Hipiji atbalstīja pacifismu, diplomātiju, boikotus, demonstrācijas. Jipiju pirmsākumi atzīmējami ar iesaistīšanos pret Vjetnamas karu un par tiesībām afroamerikāņiem.
Atbalstīja feminismu un dzimumu vienlīdzības principus
Izplatīta bija neatkarīga dzīve kopienās un komūnās. Tā vietā, lai pieņemtu sabiedrības normas, komūnās bija iespēja radīt savu privāto utopiju, mēģināt dzīvot vadoties pēc saviem ideāliem
Jipiji iestājās par alternatīviem enerģijas ieguves veidiem ar mērķi pēc iespējas mazāk piesārņot vidi.
Par brīvu presi, par dabisku lauksaimniecību (bez ķimikālijām, pesticīdiem, pret ģenētiski modificētu pārtiku
…