Neatkarīgi no dzimuma palielinās abi krūts dziedzeri- fizioloģiskais krūšu dziedzeru piebriedums. To novēro 2. – 5. dzīves dienā, maksimumu sasniedz 8. – 10 dzīves dienā.
Dzimumorgānu tūsku novēro 5. – 7. dzīves dienā un tā ilgst 1 -2 dienas. Meitenēm novēro ārējo dzimumorgānu tūsku un gļotaini asiņaina sekrēta izdalīšanos no dzimumspraugas, zēniem pietūkst sēklinieku maisiņi.
Fizioloģiskā oligūrija, albuminūrija un urātu infarkts nierēs
Veidojas fizioloģiskā oligūrija ( urīns koncentrēts 1006 – 10180) urinācijas biežums pirmajās dienās 5 -7 x
Pirmajā nedēļā jaundzimušajiem urīnā konstatē olbaltumus. Iemesls - urīna stāze nierēs dzemdību laikā un nieru funkcionāla nespēja.
Urātu infarkts nierēs rodas 50% jaundzimušo, kad ar urīnu izdalās daudz urīnskābes sāļu – urātu
Tauku nogulšņi ( kazeozā ziede) – vernix caseosa
- Tā klāj jaundzimušo ādu;
- Kazeozā ziede ir pelēcīgi bāla, krāsas izmaiņas norāda uz patoloģisku procesu, piemēram infekciju;
- ziede pasargā bērnu no atdzišanas, ādas ievainojumiem, bet intrauterīni tā pasargā augļa ādu no macerācijas – atmiekšķēšanās.
Palielināti, nosprostoti tauku dziedzerīši
Vizuāli izskatās kā bāli dzelteni punktiņi, kuri nedaudz paceļas virs ādas. Tie pirmajās dzīves dienās redzami uz deguna, zoda, vaigiem un pieres.
Pārejas vēdera izeja
Pēc mekonija izdalīšanās vēdera izeja nenormalizējas uzreiz. Pārejas periodā fekālijas kādu laiku var būt gļotainas, ūdeņainas, reizēm putainas. Zarnās uzkrājas gāzes, vēders uzpūšas. Pēc kāda laika fekāliju izskats mainās – tās kļūst putrveida, homogēnas, sinepju pulvera krāsā.
…