Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:306042
 
Author:
Evaluation:
Published: 22.02.2010.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 2 units
References: Not used
Extract

Izšķir krāsas uz ūdens bāzes jeb emulsijas krāsas un krāsas uz šķīdinātāja bāzes jeb alkīda un eļļas krāsas. Kā noprotams jau pēc apzīmējuma, emulsijas krāsas tiek ražotas uz ūdens bāzes, kas nozīmē, ka tās ir videi un veselībai salīdzinoši draudzīgākas, smarža nav tik izteikta. Bez tam krāsas uz ūdens bāzes ir viegli klājamas, tās ātri žūst, vēlāk gatavā virsma ir izturīga un to ir iespējams mazgāt – pateicoties visām minētajām pozitīvām īpašībām, ūdens bāzes krāsas iekšdarbos ir kļuvušas ļoti pieprasītas un to popularitāte arvien pieaug.
Tradicionāli jau pavisam ierastas ir ūdens bāzes krāsas sienām un griestiem, sastopamas arī koka un metāla virsmu krāsošanai paredzētas krāsas.
Krāsas uz šķīdinātāja bāzes agrāk tika atpazītas kā eļļas krāsas vai alkīda emalja un tolaik tās bija plašāk pielietotās un līdz ar to arī populārākās krāsas. Krāsas uz šķīdinātāja bāzes var atpazīt ļoti vienkārši – pēc spēcīgā aromāta, kas nozīmē, ka krāsas sastāvā ir organiskie šķīdinātāji, kas piedod krāsai šķidru konsistenci un palīdz sacietēt, veidojot stingru plēvveida segumu. Visbiežāk šīm krāsām par saistvielu tiek izmantoti alkīda sveķi. Kaut arī funkcionāli šīs krāsas ir ērti lietojamas, tomēr tās nevar uzskatīt par veselībai draudzīgām. Jāatceras krāsu iegādes brīdī aplūkot iepakojumu – saskaņā ar likumdošanu par īpašu produkta bīstamību uz iepakojuma norāda melns attēls uz oranža fona. Alkīda un eļļas krāsas ir neelpojošas.
Iespējams, daudzi pat nezina, bet iespējams iegādāties arī dabiskās krāsas, tiesa, tās nav vienkārši atrodamas jebkura būvmateriālu veikala plauktos un to popularitāte diemžēl ir ievērojami zemāka nekā abiem augstākminētajiem veidiem. Dabiskās krāsas gadu simtiem ilgi bija pazīstamas mūsu senčiem, tomēr mūsdienās, attīstoties ķīmiskajai rūpniecībai, tās ir aizmirstas. Būtiskākā šo krāsu priekšrocība – tās nesatur sintētiskus materiālus, darbs ar tām ir veselībai draudzīgs un nav iespējams saindēties, krāsas ir tvaika caurlaidīgas, viegli notīrāmas un nomazgājamas, kas būtībā ir arī mīnuss, jo norāda, ka šādas krāsas nav pietiekami izturīgas. Biežāk sastopamās dabiskās krāsas ir lineļļas, zviedru (ūdens, milti, dzelzs, vitriols, pigments), kokdarvas un kaļķa krāsas.
Protams, ideālas nav arī šīs krāsas, to trūkums ir neērtums – krāsas lēni žūst, ne vienmēr ir mitruma noturīgas, dažkārt smērējas un visbeidzot – tās ir samērā dārgas un nepopulāras, līdz ar to būs jāiegulda ne mazums laika un enerģijas, lai atrastu, kur tās iegādāties.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,98 €
Work pack Nr. 1115025
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register