Dzejnieks, atdzejotājs, literatūrkritiķis.
Dzimis 1936. gadā Rīgā rakstnieka Emila Skujenieka ģimenē. Studējis latviešu filoloģiju LVU (1954-1956). Beidzis M. Gorkija Literatūras institūtu Maskavā (1961). 1962. gadā notiesāts uz 7 gadiem soda nometnēs par pretpadomju propagandu, sodu izcietis Mordovijā. Pēc atgriešanās Latvijā pievērsies atdzejai, kļūdams par vienu no ievērojamākajiem cittautu dzejas pazinējiem un tulkotājiem.
Tulkojis no ukraiņu, slovēņu, spāņu, serbu, maķedoniešu, grieķu, poļu, lietuviešu, somu, zviedru, dāņu u.c.
2001. gadā iznāk unikāla Skujenieka sastādīta un atdzejota grāmata “Dziesma, ej viegli pa manu sirdi”, kurā sakopoti paraugi no visu Eiropas tautu 20. gadsimta dzejas oriģinālvalodā un Skujenieka atdzejojumā.
Ko nozīmē trimdas literatūra?
Rakstnieki bieži visai aktīvi iesaistoties nemiera procesos pret pastāvošo kārtību un rezultātā nokļuvuši ārpus savas dzimtenes – tēvzemes: viņus aizdzinuši vai nu valdītāja vara, vai arī viņi aizgājuši labprātīgi.
Trimdas literatūras ir tas, kas ir radies rakstniekam atrodoties trimdā.
Termins “trimdas literatūra” rada zināmas grūtības. Daži literatūrvēsturnieki apzīmē visu, kas radies trimdā, par trimdas literatūru, citi – tikai par literatūru, kas tieši attēlo trimdas situāciju, iemeslus, izcelsmes un konsekvences. …