Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:611939
 
Evaluation:
Published: 10.11.2010.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 9 units
References: Not used
Extract

Pozitīvais un negatīvais
Vērā ņemamus pamatus nanotehnoloģiju attīstībai ielika zinātnieki, kuri izstrādāja procesorus un mikroelektroniku, tamdēļ arī salīdzinoši ātri tika radītas “gudras” nanoierīces, ar atmiņu aptuveni 200 baitu apmērā, kā arī šķidrums, kas spēj mainīt savu “lipīguma” pakāpi, saņemot signālu no ārienes (kā lai šeit neatceras Džeimsa Kamerona filmu “Terminators II”). Zinātnieku mērķis ir izveidot nanorobotus – mikroskopiskas mašīnītes, kuras spēs manipulēt ar atsevišķiem atomiem. Vārdu sakot, nanotehnoloģijas pavērs cilvēcei prātam šobrīd īsti neaptveramas perspektīvas.
Vienlaikus visas nanodaļiņu pozitīvās īpašības teorētiski var kļūt arī par cēloni cilvēces bojāejai. Piemēram, nanodaļiņām to izmēru dēļ ir ļoti augsta spēja iekļūt citās vielās, neatkarīgi no tā, no kādām vielām veidotas pašas nanodaļiņas. Līdz ar to arī cilvēku un citu dzīvu būtņu organismos var nonākt smago metālu vai citu toksisku vielu molekulas. Piedevām vēl neseni pētījumi ir pierādījuši, ka nanodaļiņas spēj ne tikai iekļaut dzīvu būtņu audos, bet arī uzkrāties tajos. Pagaidām zinātniekiem nav izdevies pierādīt, kā šāda “nanorezerve” būtu kaitīga, taču nav pierādīts arī pretējais, bet scenārijus tam, kādu postošu ietekmi uz cilvēku var atstāts liels skaits vienuviet uzkrājušos kādas vielas atomu, var izdomāt ļoti daudz.
Oglekļa nanocaurulītes
Oglekļa nanocaurulītes ir cilindriskas formas struktūras, kas veidotas no oglekļa atomiem. Oglekļa atomi nanocaurulītēs ir savā starpā savienoti līdzīgi kā heksagonālajās grafīta plaknēs viena atoma biezumā, taču šīs plaknes ir "saritinātas" ārkārtīgi miniatūrās (diametrā no 1 nanometra līdz dažiem desmitiem nanometru) caurulītēs, kuru garums var sasniegt pat dažus centimetrus. Caurulīšu gali parasti ir noslēgti ar pus sfēriskām "galviņām".
Izmantošana:
mehāniski pielietojumi - ārkārtīgi izturīgas troses (potenciāli pielietojamas kosmiskā lifta būvei), kompozītmateriāli, nanosvari;
mikroelektronikā - nanotranzistori, vadi u.c.
medicīnā - zāļu transportam organismā un citur.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,98 €
Work pack Nr. 1308479
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register