Māsa izskaidro, ka operācijas laikā pacients gulēs un pamodīsies tikai tad, kad būs pārvests uz ķirurģiskās nodaļas pēcoperācijas palātu.
Pacientam pamostoties, pie viņa atradīsies anesteziologs un palātas māsa, kas pārbaudīs vitālā stāvokļa rādītājus.
Māsa izskaidro, ka pacients saņems ķirurga nozīmēto pēoperācijas medikamentozo terapiju un varēs atpūsties.
Ja pacientam radīsies diskoforta sajūta - sāpes, slikta dūša, balss izsmakums, drebuļi vai citas sūdzības, pacientam vajadzēs tikai piespiest māsas izsaukuma pogu, kas atrodas pie pacienta gultas, un nodaļas ārstniecības personāls palīdzēs novērst radušās problēmas.
Māsa pacientam īpaši piekodina, ka nevajag ciest sāpes un gaidīt, cerot, ka simptomātika izzudīs, bet saukt palīdzību.
Māsa sniedz pacientam papildus informāciju un pastāsta, ka:
kateteris no vēnas tiks izņemts pēc iespējas ātrāk, tā samazinot hospitālās infekcijas risku;
operācijas laikā vēdera dobumā ievietotas drenas tiks izņemtas 2 - 4 dienā pēc operācijas, kad praktiski izzudīs izdalījumi no tām (katrs gadījums ir individuāls);
pacienta higiēna (mazgāšanās iespējas) ir daļēji atkarīga no pārsēja veida uz operētās vietas: ja tiek izmantots caurspīdīgs plēves pārsējs (Tegaderm, Op - Site), tad var mazgāties dušā jau trešajā pēcoperācijas dienā. Šis pārsējs laiž cauri skābekli un ūdens tvaikus, bet visumā ir necaurlaidīgs pret šķidrumiem un baktērijām. Ja operētai rētai ir uzlikts sterils pārsējs un izmantots plāksteris, tad varēs mazgāties dušā, kad brūce būs sadzijusi (7 - 8 dienā pēc operācijas, pēc diegu izņemšanas);
diegus no operācijas brūcēm izņems aptuveni 6 - 7 dienā ambulatori;
ja pēcoperācijas periods norit bez komplikācijām, pacients no ķirurģiskās nodaļas tiks izrakstīts apmēram 3-4 dienā pēc operācijas, saņemot informāciju par turpmāko ārstēšanos, diētu un ārsta kontroli.
…