Apakšdelma kauli
Spieķa kauls ( radius) - atrodas pret īkšķi. Spieķa kaula proksimālā epifīzē ir cilindriska galviņa (caput radii), kuras augšējā virsmā ir iedobe, kas artikulē ar augšdelma kaula galviņu. Cilindra sānu virsma rotē ap iegriezumu elkoņa kaulā. Zem galviņas atrodas kakliņš (collum radii), bet zem tā, uz priekšējās virsmas, ir spieķa kaula nelīdzenums (tuberositas radii), pie kura piestiprinās augšdelma divgalvu muskuļa cīpsla.
Kaula ķermenis ir trijstūrveida. Tā asākā šķautne ir vērsta pret elkoņa kaulu. Spraugu starp abiem kauliem aizpilda kaulstarpas saistaudu plēve, kas tos nostiprina un palielina muskuļu piestiprināšanās laukumu.
Spieķa kaula distālā epifīze ir masīvāka, resnāka. Uz tās atrodas ieliekta trijstūraina locītavas virsma savienojumam ar plaukstas pamata pirmo kaulu rindu. Galviņas ārpusē ir īlenveida izaugums (processus styloideus radii), pie kura piestiprinās muskuļi un saites.
Elkoņa kauls (ulna) - atrodas pret mazo pirkstiņu. Proksimālā epifīze ir masīva, pamatā veido elkoņa locītavu. Uz tās atrodas uz priekšu vērsts veltņa ierobs (incisura trochlearis), ko norobežo divi izaugumi: priekšējais - vainagveida izaugums (processus coronoideus) un mugurējais - elkoņa paugurs (olecranon). Vainagveida izaugumam laterālā pusē piegulst spieķa kaula cilindra locītavas virsma. Kaula ķermenis ir trijstūra formas.
Distālā epifīze maza, cilindriskas formas un ar plaukstas pamatu nesaskaras. Uz priekšpusi no tās atrodas īlenveida izaugums (processus styloideus ulnae).
…