3.Dzimusi ap 615.gs. p.m.ē. Mirusi ap 570.g. p.m.ē. Iespējams dzimusi Eresā, Lesbas salā. Nav noteiktu faktu par viņas biogrāfiju, tikai vēsturnieku apstiprinājumi un nostāsti. Zināma ar savu lirisko dzeju ko sarakstījusi, lai varētu dziedāt kopā ar instrumentu ‘’lira’’. Sapfo bija atzīta par vienu no labākajām lirikas dzejniecēm, tādēļ viņas arī sauca par ‘’Desmito mūzu’’. 4.Dzejniece nāca no bagātas ģimenes. Abu vecāku vārdi nav īsti zināmi. Bija 3 brāļi. Avoti apgalvo, ka no 3 brāļiem divi ir minēti dzejā ar nosaukumu ‘’brāļu dziesma’’, kura atklāta 2014. gadā, kas rakstīta uz papirusa. Iespējams bijusi pricēta un ir viena meita.5.Nav saglabājušies dzejnieces portreti, lai redzētu viņas izskatu. Visas gleznas ir balstītas uz mākslinieu koncepcijām. Dzejā pati Sapfo matus melnus.
Sapfo lirikas centrā ir kāzu dziesmas, mīla, sieviešu skaistums. Viņas dzejas valoda ir vienkārša, bet tēlaina, iedvesmojoties no folkloras.Vieni liecina, ka viņai bijis neliels augums. Citi apgalvoja, ka Sapfo bija zeltainas cirtas.Mūsdienās dzejniece ir daudzu sieviešu homoseksualitātes simbols. Jo daudzos fragmentos tika attēlotas sieviešu erotiskās attiecības un jūtas.6.Sapfo, iespējams, bija uzrakstījusi aptuveni 10 000 dzejas rindas; mūsdienās tikai aptuveni 650 ir izlasāmas. Ap Sapfo bija meitenes, kas pielūdza Afrodīti un iesaistījās dzejas mākslā. Sapfo tuvums šīs grupas biedriem, daudzējādā ziņā radīja tradīcijas par viņu mīlas dēku, radot homoseksualitātes jūtas un dzeju.Daudzi viņas dzejoļi runā par mīlestību un kaislībām pret vairākām sievietēm.
Nav zināms vai šo dzeju jāuztver autobiogrāfiski, lai gan citas Sapfo dzīves daļas parādās viņas dzejā un viņas stilā bija izpaustas intīmas lietas poētiskiDzejniece nekautrējās izpaust savas jūtas Šīs rindas viņa veltīja Atīdai, kura deva priekšroku Andromedai „Mīlestība, kas salauzusi manus locekļus, atkal mani kvēlina, saldkaisla un viltīga, gluži kā čūska, kas nav nožņaudzama.”7.Attiecībā uz viņas darbu tematiem tajos bieži tiek izmantoti personīgie motīvi: aicinājums brālim vai meitai, draudzenes, to skaistuma, inteliģences apraksts.
Sappho tika izsūtīta uz Sicīliju no 604. līdz 594. gadam p.m.ē., jo sākās politiski nemieriLiek domāt, ka Sapfo izdarīja pašnāvību, nolecot no Lekvādas klintīm no nevēlamās mīlestības ar Phaonu.Mūsdienu literatūras kritiķi apgvalvo, ka sapfo dzeja ir kā spilgtu un prasmīgu, bet spontānu un naivu emociju izpausmes.
Viena no jaunākām kritiķēm apgalvo, ka, gluži pretēji, Sapfo dzeja parāda tradicionālo sarežģīto sarežģīto grieķu sadzīvē