IEGŪŠANA
Brīvu silīciju iegūst reducējot silīcija dioksīdu. Rūpniecībā tehniskās tīrības silīciju iegūst, elektriskajās krāsnīs SiO reducējot ar koksu.
Laboratorijā silīciju iegūst, karsējot magniju kopā ar tīrām smiltīm: 2MgSiO2 2MgO + SiRūpniecībā silīciju iegūst, elektriskajās krāsnīs reducējot silīcija (IV) oksīdu ar oglekli: 2C + SiO2 2CO + Si Silīcijs, kas šajās reakcijās izdalās, daļēji reaģē ar oglekli un veido karborundu SiC, ka sir gandrīz tikpat ciets kā dimants.
ELEMENTU OKSIDĒŠANAS PAKĀPE AR SKĀBEKLI
Silikonu polimēru molekulu pamatā ir ķēde no silīcija un skābekļa atomiem …-Si-O-Si-O-Si-O-…. Pie silīcija atomiem pievienojušās organiskas sānu grupas, turklāt dažreiz šīs sānu grupas var savā starpā savienot divas vai vairākas pamatķēdes. Mainot galvenās ķēdes garumu, sāngrupu tipu un saišu skaitu starp ķēdēm, var iegūt silikonus ar daudzveidīgām īpašībām. Silikoni, kuru molekulās ir mazāk kā 3000 siloksāna posmu, parasti ir šķidrumi. Ja posmu skaits lielāks par 10 000 un daudz saišu starp ķēdēm - sveķveidīgas vai gumijveidīgas vielas.
…