Skolioze
Par skoliozi sauc sānisku mugurkaula izliekumu, kuru vairs nevar pilnīgi iztaisnot. Šāds sānisks mugurkaula izliekums iet roku rokā ar skriemeļu pagriešanos, kas savukārt, rada lielākus vai mazākus kuprīšus ,krūšu kurvja un jostas daļas augstumā. Mugurkaula kustīgums šinīs vietās parasti ir samazinājies, tāpēc cilvēkam nav iespējams aktīvi mugurkaulu iztaisnot.
Daži pētījumi ir pierādījuši, ka intensīva fizioterapeitiska ārstēšana ir efektīva; skoliozi var izlabot ar fizioterapiju, un aprūpi ar ortozi.
Osteohondroze
Osteohondroze ir deģenerējošu procesu norise skrimslī un kaulā.
sāpes mugurā, sprandā, galvassāpes, galvas reiboņi, stīvums sprandā un plecos, nogurums.
Osteohondroze ir grūti ārstējama slimība. Vecumdienās tā ievērojami mazina dzīves kvalitāti. Sāpes var mazināt ar pretsāpju līdzekļiem, ārstniecisko fizkultūru vai fizioprocedūrām. Taču šīs metodes neatjauno normālu skrimšļu un kaulu struktūru.
Infekciozais artrīts
Infekciozais artrīts ir slimība, kas, neārstēta, bojā locītavas - sairst skrimslis un kaulaudi, rodas paliekošas locītavu deformācijas. Parasti infekciozo artrītu izraisa dažādi mikroorganismi, piemēram, tuberkulozes, dizentērijas, gonorejas vai sifilisa izsaucēji. Slimības ietekmē rodas locītavu pietūkums, apsārtums, sāpīgums. Ārstējot pamatslimību mazinās arī iekaisums locītavās.
…