Derīgie izrakteņi
Vislielākais tuksnesis pasaulē ir Sahāras tuksnesis. Tas stiepjas vairāk nekā 5000 km platumā no Atlantijas okeāna līdz Sarkanajai jūrai un aizņem ceturto daļu no Āfrikas kontinenta.
Tuksnešu augi
Tuksnešu augi dzīvo lielā ūdens trūkumā. Tuksnešu augiem ir sekla sakņu sistēma, kas spēj ātri uzsūkt daudz lietus ūdens. Augi ir ļoti koksnaini un sausumi bez lapām,bet aug tikai lietus laikā. Tur Aug akācijas, saksauli, kamieļērkšķi,vērmeles, sālszāles, kaktusi, alojes un velvīčijas, savvaļas arbūzes, Dateļpalmu ēnā audzē apelsīnus, citronus, vīģes, granātus.
Tuksnešu dzīvnieki
Tuksnesī ir mājvieta sugu dzīvnieki.Dzīvnieki tuksnesim ilgi spēj iztikt bez ūdens.Dzīvnieki noskrien lielos attālumos, meklējot pārtiku. Tuksnesī dzīvo kamieļi, šakāļi, hiēnas, lapsiņas fenekas, antilopes, gazeles, dažādi grauzēji, čūskas, ķirzakas, kukaiņi, zirnekļveidīgie (skorpioni, falangas, zirnekļi tarantuli).
Problēmas risinājums tuksnesī
Liela problēma ir ūdens trūkums. Bet cilvēki ir mēģinājuši risināt šo problēmu un izveido mākslīgas ūdenskrātuves. Tomēr apūdeņošanas sistēmu ūdeņiem iesūcoties gruntī, paaugstinās pazemes ūdeņu līmenis, kas izraisa augsnes sasāļošanos.
…