Ko darīt, lai VNS nezaudētu līdzsvaru?
Cilvēks nav vientuļa sala. Mums visiem nepieciešams kāds, kam uzticēties, ar ko dalīties, ar ko būt kopā. Ieteicams veltīt laiku sarunai ar vecākiem, paziņām, draugiem vai kolēģiem. Reizēm pat vienkārša saruna par to, kāds ārā laiks var būt atspirdzinoša un iedvesmojoša! Svarīgi ir nepalikt vienatnē un meklēt palīdzību, ja ir grūtības!
Jāpārdomā savas vērtības un mērķus. Jebkuru lietu ir vieglāk darīt, ja tai piešķir vērtību. Ik pa laikam svarīgi saprast, kas katram dzīvē ir svarīgi šobrīd, ko var atlikt uz vēlāku laiku, kas sniegtu gandarījumu, bet kas būtu tikai veltīgs, ārišķīgs, nesvarīgs laika patēriņš.
Kāpēc cilvēki izvēlas nearstēt veģetatīvo distoniju?
Veģetatīvā distonija ir ļoti individuāla un unikāla saslimšana. Ārstiem ir ļoti grūti sniegt vispārējas rekomendācijas, kā ārstēties, jo viss atkarīgs no konkrētās situācijas.
Saņemot rekomendācijas un informāciju par šo slimību no paziņām vai kolēģiem, pacients „ķeras pie katra salmiņa” un, jo briesmīgākas un šausminošākas ir iespējamās slimības, jo nopietnāk tās tiek uztvertas.
Internets ir pārpildīts ar ieteikumiem, pārsvarā no cilvēkiem, kuri joprojām slimo ar veģetatīvo distoniju, un diezgan bieži sniedz nepareizu informāciju, balstoties uz savu negatīvo pieredzi.
Diemžēl jo nopietnāk cilvēks uztver šo kļūdaino informāciju, jo lēnāk rit atveseļošanās process.
…