Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:229519
 
Author:
Evaluation:
Published: 01.06.2012.
Language: Latvian
Level: Elementary school
Literature: 4 units
References: Not used
Extract

Iespaidīgais Pizas katedrāles ansamblis atrodas Pizas pilsētā, Toskānā, sākts būvēt jau 11. gs. vidū, bet pabeigts tikai pēc trīs gadsimtiem – 14. gadsimtā. Katedrāli 1063. gadā sācis celt arhitekts Busketo, savukārt arhitekts Rainaldo to 1160. gadā pabeidzis. Tā ir pēc apjoma grandioza piecjomu bazilika. No ārpuses katedrāles fasādes rotājumu veido daudzkrāsainu marmora plāksnīšu apšuvums, kas kopā ar smalkajām arkādēm katedrāles tēlam piešķir neatkārtojamu savdabību. Savukārt iekšpusē katedrāles sienas noklātas ar balta marmora plāksnēm, kurās inkrustēti (iestrādāti pamatmateriālā) sarkani un zaļi marmora ielaidumi. Katedrāles iekšienē abās pusēs vidusjomam stiepjas sānjomi, kuros izvietoti svēto tēli un izveidotas svētajiem veltītas kapelas.
Vislabāk savu senatnīgo veidolu saglabājusi Vormsas katedrāle, kura atrodas Vācijā. Sākta celt 11.-12.gs. Katedrālei ir seši apaļas formas torņi. Ar savām skarbajām arhitektoniskajām formām tie piešķir sakrālajai celtnei mazliet cietokšņa izskatu. Fasāžu apdarē dominē gludas plaknes ar šauriem dažādas formas logiem, bez jebkādiem plastiskiem rotājumiem.

Secinājumi:
Izveidojās 11.gs.-12.gs.;Spilgtākie arhitektūras piemēri romānikā – Latvijā: Sv. Jura baznīca, Turaidas pils, Eiropā: Vormsas katedrāle un Pizas katedrāle ;pārsvarā cēla dievnamus, klosterus un pilis; arhitektūra balstījās uz Senās Romas tradīcijām un bija cieša saistība ar reliģiju; būves bija smagnējošas, tumšas celtnes,ar noapaļotām arkām;bieziem mūriem, masīvām starpsienām;maziem un šauriem logiem; galvenais tēlniecības veids bija cilnis; baznīcu sienas un velves klāja freskas;glezniecībā un tēlniecībā cilvēku attēloja, neievērojot ķermeņa proporcijas.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register