A vitamīns
A vitamīns ietekmē jaunu organismu attīstību, epitēlija stāvokli, augšanu un skeleta veidošanos, kā arī redzi naktī. Ja organismā ir pietiekami daudz A vitamīna, redze dažādam apgaismojumam piemērojas apmēram astoņu minūšu laikā, bet, ja A vitamīna ir par maz, tad tikai trīsdesmit vai četrdesmit minūtēs. A vitamīns piedalās bioloģisko membrānu stāvokļa un funkcijas normalizēšanā.
B vitamīni
B1 vitamīns pozitīvi ietekmē nervu sistēmu un garīgās spējas. Vitamīna trūkums organismā var novest pie hipovitaminozes, kas izpaužās kā depresija, nogurdināmība, slikta atmiņa, apetītes trūkums, roku un kāju tirpšana.
- B2 organismā sekmē tauku un ogļhidrātu pārstrādāšanu enerģijā. Vitamīna trūkums izpaužās kā augšanas traucējumi.Tas var izraisīt arī acu, ādas un gļotādas bojājumus, sāpes kājās, rokās, lūpu kaktiņu iekaisumu, matu izkrišanu.
- B6 vitamīns labi tiek galā ar toksikozi grūtniecības laikā, cīnās ar sliktas dūšas simptomu. Tik pat labi to var lietot pie jūras slimības.
C vitamīns
Vitamīnam C piemīt divas īpašības. Pirmkārt, tai nonākot organismā, tā paaugstina vismazāko asinsvadu - kapilāru caurlaidību, kā rezultātā asinis var nokļūt līdz tālākajām šūniņām, kuras parasti ”guļ” un liek tām strādāt. Otrkārt, C vitamīns stimulē virsnieres, kas izdala ‘stresa” hormonu, kas vienlaikus paaugstina darbaspējas: jo lielāka deva, jo izteiktāks ir efekts. …