No visiem sasniegumiem Latvijas brīvvalsts laikā visnozīmīgākais bija tas, kas tika paveikts izglītībā, kultūrā un mākslā. Šajā laikā tika pilnīgi izkopta latviešu valoda un pacelts tautas izglītības līmenis. Brīvvalsts laikā izauga tā latviešu paaudze, kas savu izglītību – no zemākās līdz pat augstākajai – varēja iegūt latviskās mācību iestādēs, neizjūtot nekādu vācu vai krievu ietekmi.
Mūsu priekšlasījuma tēma ir tieši par Latvijas kultūras dzīvi brīvvalsts laikā, un pēc mūsu domām to lielā mērā arī attēlo viens no izcilākajiem latviešu rakstniekiem - Aleksandrs Čaks, tāpēc mūsu mērķis ir sīkāk izzināt šo personu un iepazīt viņa daiļradi.
Čaks ir izcilākais 20. gadsimta 20.-30. gadu latviešu dzejas reformētājs, radījis gan modernsitiskus dzejoļus par dažādām Rīgas nomalēm un tipāžiem, gan latviešu strēlnieku eposu “Mūžības skartie”, kas apbalvots ar Annas Brigaderes prēmiju.
Aleksandrs Čaks lielāko slavu brīvvalsts laikos iemantoja galvenokārt ar saviem apdzejojumiem par latviešu strēlnieku leģendārajām cīņām. Čaka vārds saistīts arī ar toreizējo jauno autoru žurnāliem "Jauno Lira", "Trauksme" un mākslinieku apvienību "Zaļā vārna". …