Anna Brigadere ir zemgaliete, dzimusi toreizējā Tērvetes pagasta Baļļu mājās. Tēvs ir visai turīgu saimnieku vecākais dēls, taču, lai viņa jaunākajam brālim nevajadzētu aiziet gadiem ilgi dienēt cara armijā, Krišjānis Brigaders atsakās no vecākā dēla pirmtiesībām mantot mājas un uzsāk kalpa gaitas.
Tēvs Annai Brigaderei ir bijis liela autoritāte, viņa sirsnība, iekšējs garīgs cēlums, augsta tikumiskā skaidrība gaismojuši rakstnieces ceļu visu mūžu. Savā skaistajā darbā atmiņu triloģijā A. Brigadere ļoti daudz pievēršas tieši tēva personībai – tieši tēvs bieži vien Annelei ir bijis pirmais, kurš pavēris brīnumiem pilno, daudzveidīgo cilvēka pasauli. Šīs pasaules galvenā daļa Anneles tēvam ir darbs. Darbs, vienalga kāds, jāpadara labi, darīt darbu ir tas pats, kas dzīvot labi. Šai sakarā ir arī Annas Brigaderes dzejoļa citāts: „Daudz staigāts kļūst viegli minams,
Grūt’ darāms darbs kļūst mīļš un zināms”.
Tēvs mirst agri, kad meitai ir tikai trīspadsmit gadu. Atmiņu triloģijas otrajā daļā tēlojumam par tēva aiziešanu A. Brigadere ir devusi poētisku nosaukumu – „Sārtā saule”, tā apliecinot Krišjāņa Brigadere negarā mūža lielo nozīmi savā dzīvē. …