Mūsdienu Indija ir tikai viena no daudzajām valstīm šajā Dienvidāzijas pussalā. Ja skatāmies no vēstures viedokļa, tad visa pussala ir uzskatāma par indiešu mājvietu.
Indas ielejas civilizācija
Sēnās pilsētas. Senās pilsētas indas upes ielejā tika atklāts daudz vēlāk nekā citi cilivizācijas centri. 1920. gadā arheologi atrada Indas ielejas cilivizācijas divu lielāko pilsētu paliekas Indas un tās pietekas krastos. Šīs pilsētas nosauca par Mohendžodaro un Harapu.
Abas pilsētas radās ap 2500. g. p.m.ē. vienlaicīgi ar šumeru civilizāciju. Indas ielejas cilivizācijas apvertā teritorija bija daudz lielāka nekā Ēģipte un Divupe. Tā ietvēra lielāko daļu no subkontinenta ziemeļrietumiem, kur šodien atrodas Pakistāna. Harapa un Mohendžodaro bija rūpīgi plānotas pilsētas, katra 2,6 km2 liela. Pilsētā bija izbūvētas platas ielas. Celtnes bija taisnstūrveida bez logiem, celtas no ķieģiļiem, ar ieeju no ielas. Pilsētas centrā atradās liels cietoksnis ar telpām labības glabāšanai, sapulču zāli un publisko pirti. Lielākā daļa pilsētas celtņu bija lielas. Dažas pacēlās pat divu stāvu augstumā. Visās celtnēs bija savas mazgāšanās telpas, un te darbojās senākā kanalizācija pasaulē.…