Apģērba dekorēšana jeb rotāšana pazīstama jau no seniem laikiem. Rotātus apģērbus valkāja bagātnieki vai augstākās kārtas pārstāvji. Apģērba rotājumi vēstīja par valkātāja stāvokli sabiedrībā, materiālo stāvokli un valkātāja gaumi. Mūsdienās ļoti plaši tiek pārstāvētas vairākas dekorēšanas nozares.
Interesanti, ka no senatnes modei un apģērba dekoriem līdzi sekojuši tieši vīrieši. Sievietes modes lietas un dekorēšanas mākslu pārņēmušas no vīriešiem. Senatnē par labākajiem izšuvējiem un tamborētājiem tika uzskatīti vīrieši. Sievietes šo smalko mākslu pārguva no vīriešiem. Rotājumi laika gaitā kļuva arvien smalkāki un sarežģītāki. Senos laikos modē bija izšuvumi. Vēlāk kā plaša un dārga izprieca radās mežģīnes, kuras krāšņumu un smalkumu noteica „maka biezums”. Graciozs apģērba rotājums bija pērles, dārgakmeņi un dārgmetāla apdares. Tomēr par vienu no senākajiem apģērbu rotāšanas veidiem var uzskatīt bārkstis. Bārkstis veidoja alu cilvēki, kuri centās iepatikties savām dāmām. Šo dekorēšanas veidu plaši lietoja indiāņi.
Mūsdienās modi diktē dizaineri un lielie pasaules modes nami. Katru gadu modē ir jauni dekori un katrs ar savu „odziņu.” Pēc autores domām, reti kurš cilvēks ir spējīgs izsekot līdzi modes tendencēm. Lai spētu izsekot līdzi modes tendencēm, cilvēkam jābūt apņēmīgam un jāvelta tam daudz laika un finanses. Apģērba izvēli dekoru ziņā bieži nosaka cilvēka gaume. Ne katram tērpu stilam ir piemēroti dažādi rotājumi. Pēc autores domām, pēc apģērba dekoriem var pat spriest par cilvēka iekšējo pasauli. …