Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:243454
 
Author:
Evaluation:
Published: 29.06.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Vēsture    3
2.  Apmierinātība ar darbu    4
3.  Apmierinātības ar darbu ietekmējošie faktori    7
4.  Apmierinātības ar darbu pētījumi    8
  Izmantotā literatūra    11
Extract

1.Vēsture

Viens no galvenajiem iesākumiem apmierinātības ar darbu izpētē, bija Hotorna eksperimenti (1924-1933). Šie eksperimenti bija paredzēti, lai atklātu dažādu apstākļu (īpaši apgaismojuma( ietekmi uz darbinieku produktivitāti. Galu galā šie eksperimenti pierādīja, ka izmaiņas darba apstākļos uz laiku paaugstina produktivitāti. To sauc par Hotorna efektu. Vēlāk tika pierādīts, ka produktivitātes paaugstināšanos izraisa nevis jaunie darba apstākļi, bet gan cilvēku apziņa, ka viņi tiek novēroti. Šie atklājumi radīja spēcīgus pierādījumus tam, ka cilvēki strādā ne tikai algas dēļ, kas bruģēja pētniekiem ceļu, lai atklātu citus apmierinātības ar darbu faktorus.
Zinātniskajam menedžmentam (zināms arī kā teilorisms) arī bija ievērojama nozīme apmierinātības ar darbu izpētē. Frederika Vinslova Teilora 1911. gada grāmatā „Zinātniskā menedžmenta pamati” tiek pierādīts, ka ir tikai viens labākais veiks, lai izpildītu jebkuru uzdoto darba uzdevumu. Šī grāmata veicināja pārmaiņas industriālās ražošanas filozofijā, rosinot nomainīt roku darbu un gabaldarba algu uz modernākiem ražošanas konveijeriem un darbalaika algu. Zinātniskā menedžmenta sākotnējais pielietojums strauji paaugstināja industriālo produktivitāti, jo darbinieki bija spiesti strādāt straujākā tempā. Taču drīz vien darbinieki kļuva izsmelti un neapmierināti, tādā veidā radot pētniekiem jaunus neatbildētus jautājumus par apmierinātību ar darbu.
Daži apgalvo, ka Maslova vajadzību piramīdas teorija un motivācijas teorija lika pamatus apmierinātības ar darbu teorijai. Šīs teorijas paskaidro, ka cilvēki meklē iespēju apmierināt piecas noteiktas vajadzības viņu dzīvēs – fizioloģiskās, drošības, sociālās, pašcieņas un pašizpausmes vajadzības. Šis modelis kalpoja par labu pamatu, no kura agrīnie pētnieki varēja attīstīt apmierinātības ar darbu teoriju.
Apmierinātību ar darbu var apskatīt arī plašākā konteksta lokā, kas aplūko iemeslus, kas ietekmē individuālo darba pieredzi vai darba dzīves kvalitāti. Apmierinātību ar darbu var izprast kā attieksmes starp apmierinātību ar darbu un citiem galvenajiem faktoriem, piemēram, vispārējā labklājība, stress darbā, kontrole darbā, māju un darba savstarpējo mijiedarbību un darba apstākļi.

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1230643
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register