Autors izvēlējas šo tematu, jo ārējās tirdzniecības ekonomiskais pamats ir ļoti aktuāla tēma ekonomikas izmaiņu laikā. Laikā, kad ekonomika slīd uz leju, ir īstais brīdis lai apstātos un atskatīties atpakaļ, izvērtēt katru izdarītu soli un kļūdu. 2008.gada 15.septembrī ASV investīciju banka „Lehman Brothers” pieteica sevi par bankrotu, ko var uzskatīt par brīdi, kad pasauli satricināja globālā finanšu krīze[3.7.avots]. Tā krīze ir skarusi arī Latviju. Rodas jautājums- Kā notikums ASV varēja ietekmēt Laviju un visu pasauli? Atbilde diezgan vienkārša- cieši ekonomiskie sakari starp dažādām valstīm. Starptautiskā tirdzniecība ietver visu valstu ārējo tirdzniecību. Valstis tirgojas, lai iegūtu preces, kas viņiem nav. Ir preces, kuru ražošanai konkrētai valstij nav atbilstoši resursi. Daudzas preces lētāk var saražot citas valstīs, tāpēc vastī šīs preces ražot neatmaksājas. Starptautiskā tirdzniecība šos trūkumus var novērst un novest pie krīzes. Ja vienai valstij rodas ekonomiskas problēmas, tad tas skars arī pārējas valstis.
Autora darba mērķis ir izpētīt ārējas tirdzniecības nozīmi valsts ekonomikā, un noskaidrot vai var pastāvēt ekonomiski stabila valsts, kura būtu neatkarīga no pārējo valsts ekonomiskas situācijas.
Studiju darba uzdevumi ir:
raksturot ārējās tirdzniecības ekonomisko pamatu;
noskaidrot Latvijas ārējās tirdzniecības politiku;
analizēt ārējās tirdzniecības nepieciešamību.
Lai atrisinātu šos uzdevumus darba tiek izmantotas ekonomikas mācību grāmātas, Centrālās statistikas pārvaldes dati. Novērtētas ekonomikas izmaiņas, izmaiņas ārējās tirdzniecības politika. …