Tirgus ekonomikas apstākļos Latvijā rodas nepieciešamība pēc iespējas pilnīgi, ar starptautiskas ekonomikas prakses ievērošanu, organizēt analīzi un novērtēt bankas finansiālo stāvokli. Komercbanku finansiālā analīze ir aktuāla tāpēc, ka komercbanku sektors Latvijā ir viens no prioritāriem nacionālās ekonomikas virzieniem.
Mūsdienu apstākļos komercbankās ir grūti sasniedzami savu akcionāru, noguldītāju un aizņēmēju mērķi, vienlaicīgi izpildot prasības, kuras izstrādātas valdības regulējošiem orgāniem banku jomā. Konkurence Latvijas komercbanku starpā ir liela, tāpēc katra komercbanka domā par to, kā piesaistīt pēc iespējas vairāk klientu, bet vienlaikus to finanšu menedžeriem ir jādomā par galveno mērķi – bankas īpašnieku bagātības maksimizēšanu. Un vēl arī jāievēro dažādi normatīvie akti un prasības, kas dažās jomās Latvijā ir pat stingrāki nekā ES. Tāpēc ir nepieciešams rūpīgi kontrolēt komercbankas finansiālo stāvokli, jo tikai apzinot reālo situāciju kredītiestādes vadība var veikt darbības efektivitātes paaugstināšanas pasākumus, plānot tālāko attīstību un konkurēt ar citām kredītiestādēm un nebanku organizācijām, kuras nodarbojas ar finansu pakalpojumu sniegšanu.
Latvijā 2004. gadā ir vērojami strauji izaugsmes tempi un ekonomiskā attīstība, ko ietekmē arī banku sektora attīstība. Hansabankai 2004. gads bijis ļoti veiksmīgs un tai šajā gadā bija lielākā peļņa Latvijas banku sistēmā, tāpēc ir interesanti pētīt Hansabankas finansiālo stāvokli.
Kursa darba mērķis ir uz a/s Hansabanka finanšu rādītāju analīzes pamata novērtēt un izdarīt secinājumus par komercbankas finansiālo stāvokli, kā arī izvirzīt priekšlikumus a/s Hansabanka finansiālās darbības rādītāju uzlabošanai.
Mērķa sasniegšanai veicami sekojoši uzdevumi:
Pamatojoties uz speciālo literatūru, izpētīt komercbanku finansiālā stāvokļa novērtēšanas metodes…