-
Atbildes uz četriem jautājumiem
Vēl ir SDIF (Sociālo darbinieku internacionālā federācija), kas nosaka sociālo darbinieku starptautiskos principus un ētikas normas.
Sabiedrībā pastāv mīts, ka sociālais darbs ir saistīts ar materiālās palīdzības nepiecie;samības izvertēšanu un tās sniegšanu. Ja Eiropas valstīs un Amerikā sociālais darbs ir diezgan sen, kur sociālie darbinieki svus uzdevumus un funkcijas pilda saprotami un pieņemami, tad Latijā sociālā darba aizsākumi ir saistīti ar sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības sniegšanu, sabiedrības neizpratne par sociālā darbinieka puienākumu veikšanu skolās, slimnīcās, bērnu namos un citās institūcijās.
Latvijā sociālais dienests veic profesionālu sociālo darbību, lai palīdzētu personām, ģimenēm, personu grupām un sabiedrībai kopumā veicināt vai atjaunot savu spēju funkcionēšanu labvēlīgus apstākļus; administrē pašvaldības budžeta līdzekļus, kas piešķirti sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības sniegšanai; sniedz sociālo atbalstu ģimenēm, kurās ir bērna attīstībai nelabvēlīgi apstākļi, kā arī audžuģimenēm un aizbildņiem; sniedz sociālos pakalpojumus vai organizē to sniegšanu personām, kurām ir sociālās funkcionēšanas vai pašaprūpes traucējumi, personām, kuras aprūpē kādu no ģimenes locekļiem, invalīdiem, pensijas vecuma personām, personām ar garīga rakstura traucējumiem un citām personu grupām, kurām tas nepieciešams; sniedz sociālo palīdzību trūkumā nonākušām personām, novērtē klientu vajadzības, materiālos un personiskos resursus; iesaista klientus savu problēmu risināšanā, nosakot klienta līdzdarbības riska mazināšanu, sekmē atbalsta un pašpalīdzības grupas veidošanu un darbību; novērtē sociālā dienesta administrēto un pašvaldības finansēto sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības kvalitāti; informē iedzīvotājus par sociālajiem
pakalpojumiem un sociālo palīdzību.
Sociālā dienests Sociālās palīdzības nodaļa sniedz sociālos pakalpojumus un sociālo palīdzību novada teritorijā dzīvojošām trūcīgām un krīzē nonākušām personām, novērtē viņu ģimenes ienākumus un mantisko stāvokli, piešķir sociālās palīdzības pabalstus vai pakalpojumus, sniedz aprūpes mājās pakalpojumus, arī sociālo palīdzību ģimenēm un bērniem, kā arī bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, sniedz sociālo rehabilitāciju bērniem invalīdiem.
…
3. ĢIMEŅU VEIDI ĢIMENE – vēsturiski mainīga mazā sociālā grupa, kura nodibināta uz laulības vai radniecības sakaru pamata un kuras locekļi saistīti ar sadzīves kopību, savstarpēju izpalīdzību un atbildību. Pastā liela ģimenes moduļu daudzveidība – gan reģistrētās, gan nereģistrētās partnerattiecībās. Pēc lieluma ģimenes iedala nukleārās (kopā dzīvo vecāki ar saviem bērniem) un saliktās (kopā dzīvo vairākas paaudzes, pilnās un nepilnās, šķirtās vai no jauna izveidotās. Psihologi izšķir 2 ģimeņu sistēmas veidus: 1. Funkcionālas – labvēlīgas un veselīgās ģimenes; 2. Disfunkcionālās – nelabvēlīgās un neveselīgās ģimenes. 1.Funkcionāla ģimene – šādai ģimenei ir jābūt psiholoģiska atbalsta sistēmai, kurā katrs no tās locekļiem jūtas drošs un pasargāts. Tās pamatu veido vecāku partner savstarpējās attiecības, vecāku emocionālā stabilitāte un briedums. Šī ģimene ir elastīga ar atklātām, brīvām savstarpējām attiecībām. Ar iespējamām lomu maiņām, skaidri formulētiem ģimenes likumiem. Dzīvesbiedri uztver viens otru bez aizspriedumiem, cenšas nostiprināt otra labākās iezīmes, priecājas par otra panākumiem, labvēlīgi un iecietīgi izturas prêt viņa trūkumiem un nepilnībām. Viens no galvenajiem kompanentiem ir vecāku solidaritāte attiecībās ar bērniem. Ģimenē izpaužas tuvība un mīlestība. “”MĒS” izjūta, norobežo laulātos no ārējās pasaules, tajā brīvi tiek uzņemti draugi un kaimiņi. Par normāli funkcionējošu ģimeni var uzskatīt tādu ģimeni, kurā tiek realizētas visas funkcijas (piemēram, reproduktīvā, audzinošā, socializācijas, rekreatīvā, komunikatīvā, u.c.)un veikti visi stadiju uzdevumi. Tas nodrošina vajadzību apmierināšanu un attīstību gan visai ģimenei kopumā, gan katram ģimenes loceklim atsevišķi.
- Atbildes uz četriem jautājumiem
- Sociālā darba attīstība
- Sociālā pedagoga darbs ar alkoholiķu ģimeņu bērniem kā sociālās izslēgtības riska grupu
-
You can quickly add any paper to your favourite. Cool!Sociālā darba attīstība
Research Papers for university19
-
Sociālā pedagoga darbs ar alkoholiķu ģimeņu bērniem kā sociālās izslēgtības riska grupu
Research Papers for university48
-
Patversme
Research Papers for university16
-
Sociālā pedagoģija
Research Papers for university5
Evaluated! -
Veco ļaužu etniskās problēmas aprūpes institūcijā
Research Papers for university6