Muskuļi (no latīņu valodas musculus - "pelīte") ir specializēti audi, kas nodrošina organisma pārvietošanos un iekšējo orgānu saraušanos. Muskulatūra ir aktīvais kustību aparāts, bet skelets - pasīvais. Vidēji cilvēka ķermenī ir 600 muskuļu. Tie darbojas kopā ar kauliem un ļauj cilvēkam staigāt, skriet, lekt un izdarīt citas kustības. Vairums muskuļu darbojas pa pāriem vai grupās. Visi muskuļi, kas piestiprināti pie skeleta kauliem, veido skeleta muskulatūru. Saraujoties muskuļi kustina kaulus un tādējādi pārvieto gan atsevišķus orgānus, gan visu organismu.
Augšdelma trīsgalvu muskulis (m. triceps brachii )
M. triceps brachii mūsū ķermeņī.
M. triceps brachii ir muskuļi, kas atrodas rokas aizmugurējā daļā. Tas ir trīsgalvains muskulis. Tie ir ļoti svarīgi muskuļi labam rokas izskatam. Augšdelma trīsgalvu muskulis aizņem divas trešdaļas no kopējā augšdelma apjoma. No tā var secināt, ka jo lielāki būs jūsu tricepsi, jo labāk un masīvāk izskatīsies visa jūsu roka.
Muskuļa anatomiskais apraksts.
Sākas: garā galviņa no lāpstiņas pauguriņa zemlocītavas izauguma, mediālā un laterālā galva – no augšdelma kaula mugurējās virsmas. Savienojoties visas trīs galvas augšdelma vidū veido kopēju vēderiņu.
Piestiprinās: ar cīpslu pie elkoņa kaula elkoņa paugura.
Muskuļa funkcija.
Funkcija: atliec apakšdelmu elkoņa locītavā, garā galviņa var atliekt augšdelmu pleca locītavā.…