Katras saimniecības panākumu atslēga ir pareiza saimniekošanas māka. Saimniekam ir jābūt lietas kursā kādi agrotehniskie pasākumi veicami tīrumā. Kursa darbā esmu izvēlējies reālu saimniecību, kura nodarbojas ar cūkkopību un izejot no šīs specializācijas centos sastādīt saimniecībai nepieciešamu un atbilstošu augseku plānojumu, piemeklēt efektīvākos augsnes apstrādes paņēmienus ar saimniecības rīcībā esošajiem resursiem, kā arī rast piemērotākos veidus kā cīnīties ar saimniecības tīrumos esošajām nezālēm.
Apskatot reālo situāciju Latvijā var secināt, ka augsekas, tiek ieviestas ļoti reti ,jo saimniecības ir ieinteresētas gūt peļņu nevis audzēt kūltūraugu, kas nenes peļņu. Taču tas atstāj sekas un ir pastiprināti jākopj augsne , vairāk izplatās slimības jāmiglo jādod papildus mēslojums augsne paliek neauglīga noplicināta ilgi audzējot vienu kultūru vienā tīrumā gadu no gada. Nezāļu apkarošana Latvijā noris divos veidos ar herbicīdiem un agrotehniskiem pasākumiem, lai lietotu herbicīdus saimniekam ir labi jāpazīst savi lauki, lai zinātu kādu herbicīdu izvēlēties.
Runājot par augsnes apstrādes tehniku Latvijā varētu teikt, ka nu jau mums ir diezgan moderna tehnika un atvieglo daudzus darbus, piemēram, maiņvērses arkli var panākt gludāku arumu var sākt art no kuras lauka puses grib.
Runājot par manis analizēto saimniecību varu teikt ,ka augsekas netiek sastādītas, taču saimnieks iespēju robežās mēģināja kūltūraugus mainīt pa laukiem. Cīņai pret nezālēm saimniecība pielieto agrotehniskos pasākumus un nedaudz herbicīdus. Runājot par saimniecības rīcībā esošo tehniku var teikt, ka tā ir moderna un tas atvieglo augsnes apstrādi.
Manis iepriekš minētie faktori ir ļoti būtiski lai varētu efektīvi saimniekot, ievērojot augsekas, prasmīgi cīnoties ar nezālēm un pielietojot pareizu augsnes apstrādi saimnieks noteikti var sasniegt vēlamo rezultātu . …