Austrumu cīņas ir dokumentēta tehniku un treniņa sistēma cīņai. Mūsdienās ar austrumu cīņu sportu nodarbojas dažādu vairāku iemeslu pēc, ieskaitot, lai apgūt cīņas prasmi, uzturēt sevi labā fiziskā formā, pašaizsardzība, sports, garīga pašattīstība (meditācija), disciplīna, rakstura un pašpārliecinātības izveide.
Pasaulē ir daudz un dažādu austrumu cīņu sporta veidu, bet tos visus apvieno tieksme fiziski uzvarēt personu vai aizsargāt sevi no briesmām. Dažās no šīm disciplīnām ir arī liela garīguma izpausme. Katram stilam ir savi atšķirīgie aspekti, kas padara katru no viņiem unikālu nekā pārējie.
Kopīga iezīme visām tām ir cīnīšanās tehniku sistematizācija. Tipisks trenēšanās veids austrumu cīņās saucās kata (arī sauktas aka, pūmze, kuan dao, kuen, tao lu, hjung, džuru, hsing vai tuls). Tā ir noteiktu tehniku rutīna veikta vienam pašam vai ar partneri.
Visas austrumu cīņas var iedalīt pēc tajās izmantotajiem paņēmieniem un tehnikām:
Sišana
Sišana ar dūrēm (piemēram, karatē, šao-lin long, ving čun muai fai)
Spērieni ar kājām (piemēram, savate, sikaran, teikvando)
Saķeršana
Mešana (piemēram, glima, džudo, džudžitsu, sambo)
Noturēšana (piemēram, džudo)
Locītavu satveršana (piemēram, aikido un malla judha)
Ar tradicionālajiem ieročiem (piemēram, gatka, silambam un kendo)
Daudzas austrumu cīņas arī māca vairākas papilddisciplīnas, kas iekļauj arī medicīniskas zintis. Tās ir īpaši izplatītas ķīniešu tradicionālajās cīņās, kas var apmācīt rīcību ar no locītavas izrautiem vai salauztiem kauliem, kvaigongu (seno ķiniešu ķermeņa novietošanas, vingrinājumu, elpošanas tehniku un meditācijas sistēmu, lai uzlabot či enerģiju), akapunktūru, akapresūru un citu ķīniešu tradicionālo medicīnu. Austrumu cīņas no vietām kā Indija, Koreja un Dienvidaustrumāzija arī apmāca papilddisciplīnas kā ajurvedu (seno hindu veselības un medicīnas mākslu) un jogu.
Daudzas austrumu cīņas arī cenšas iemācīt morālas vērtības un nodrošināt vadību bērniem, kas iestājušies mākslu skolnieku rindās. Lielākai daļai no tām apmācībai ir nepieciešams kāds izcīnījis melno jostu, lai dalīties savās zinībās ar iesācējiem. Studenti var arī saņemt noteiktas instrukcijas garīgā un emocionālā disciplīnā.
Agrā vēsture.
…