Literatūras avotu analīze parādīja, ka šobrīd tādas apmācības sistēmas dzelzceļa automātikās nozarē ir, bet tas ir nepilnvērtīgas un nav savstarpēji saistītas, un latviešu valodā tādu sistēmu nav. Uzmanīgi tika izpētītas dažās līdzīgas sistēmas, tādas kā AOC. AOC ir automatizēta apmācības sistēma dzelzceļa automātikas jomā, plaši izmantojama Latvijas Dzelzceļā un Dzelzceļa Institūtā speciālistu sagatavošanā. AOC strādā tikai Intranet vidē, jeb lokālajā tīklā. Šī sistēma ir slēgta, tāpēc jaunu apmācības kursu un eksistējošo tulkoto kursu izveidei tā neder. Sistēmu funkcijas un zināmi trūkumi tika ievēroti izstrādājamā sistēmā.
Projektējamas sistēmas mērķis: ar mūsdiena virtuālo tehnoloģiju palīdzību izstrādāt Web-orientēto intelektuālo apmācības sistēmu, kas realizēs Latvijas dzelzceļa automātikas un telemehānikas sistēmu speciālistu kvalifikācijas celšanu, attālinātu sagatavošanu, kā arī
e-apmācības funkcijas dzelzceļa automātikas un telemehānikas sistēmu jomā.
Jaunās sistēmas pamatā ir modernās tīklu tehnoloģijas, kas bāzētas globālā un tīkla Internet un korporatīvā tīkla Intranet izmantojumā. Sistēma iever sevī plašus multimedijas mācību līdzekļu kompleksu elektroniskajos nesējos, laboratorijas praktikumu, programmu trenažieru, datubāzi ar attālinātu piekļuvi. Īpaši svarīgs ir tas ka datubāzes unificēta struktūra un unificētais lietotāj interfeiss, kā arī moduļa princips informācijas apstrādes organizācijā ļaus nākotnē izmantot šo sistēmu kā bāzi līdzīgo apmācības sistēmu izveidei, lai tās izmantotu citās dzelzceļa darbības specialitātēs, tādas ka dzelzceļā ritoša sastāva specialitāte, dzelzceļa pārvadājumu organizācijas un vadības specialitāte, sliežu ceļa un ceļā mašīnu ekspluatācijas specialitāte, dzelzceļa elektroiekārtu datorvadības sistēmas specialitāte.…