Āzija ir mūsu planētas lielākais kontinents, kas ir bagātāks par jebkuru citu pasaules daļu: ar iedzīvotājiem, reliģiskajiem virzieniem, leģendām un ticējumiem, kultūras un sadzīves tradīcijām. Varbūt tieši tāpēc, ka Divupes teritorija, tagadējā Irāka tiek dēvēta par “cilvēces šūpuli”, kur caur šumeru kultūras atstāto mantojumu ir samanāmas visi cilvēkam raksturīgo izpausmju aizsākumi, rakstība, valodas, saimnieciskā un politiskā valsts darbība kopumā. No turienes mums zināmas tādas vērtības kā “Hamurapi jeb likumu kodekss” un pirmā, tā dēvētā, episkā poēma “Gilgamešs”, arī saimnieciskie priekšmeti kā arkls un ritenis.
Ķīna var būt lepna par pasaulē pirmo zināmo grāmatu “Dimanta sūtra”, kurā teksts ar ilustrācijām iespiests no ksilogrāfiskām klišejām, un izdota pateicoties izgudrotajam papīram, kura izgatavošanas noslēpums tika rūpīgi glabāts 600 gadu. Savukārt no Persijas esam mantojuši pasaulē senākās pasakas “Tūkstots un viena nakts”.
Hinduistiem pazīstamākais sacerējums ir filozofiska sāga (folkloras žanrs, kas vēsta par dieviem, valdniekiem, varoņiem un viņu ceļojumiem), “Bhagavadhīra”, kura pauž visas cilvēces radošo izpausmju ieviešanu, īstenošanu uz zemes. Lai izprastu katras tautas īpatnības un ideālus kopumā, svarīgi atbrīvot domu no mīta (kā piem.mitoloģiskā simbolisma) …