Jau tūkstoš gadu p.m.ē senie domātāji raksturoja cilvēka baiļu izpaustu rīcību, cilvēks brīdī kļuva apmāts ar savām bailēm, sabiedrībai viņš likās savādnieks un citu nesaprasts. Bet kāpēc viņš pelnīja sabiedrības nosodību un savas ciešanas, nevis palīdzību?
Pēdējo gadu laikā ārsti un psihologi ir vairāk pievērsušies bailēm, izpētot to daudzveidību, cēloņus, sekas un ārstēšanas metodes. Bailes var pārtapt slimības( fobijas) veidā, tāpēc bailēm ir jāpievērš liela uzmanība, un jācenšas tās laikus konstatēt. Fobijistiskās īpašības cilvēkiem mūsdienās ir aktuāla problēma neierobežota vecuma grupām, kas rada spēcīgu psiholoģisku personības satricinājumu, fobiju lēkmju laikā, tādēļ par zinātniski pētnieciskā darbā tēmu es izvēlējos „Bailes un fobijas”. Šis temats man šķita interesants un aktuāls mūsdienās, kā viena no lielākajām cilvēku problēmām, līdz ar to mani interesē pašas un tuvinieku baiļu izskaidrojums un iespējamā to mazināšana, laikus nepieļaujot fobijistiskās izpausmes.
Pētījuma mērķis. Noskaidrot un izpētīt baiļu daudzveidību, to cēloņus, sekas un ārstēšanas metodes, kā ari dažādu vecuma grupu biežāk sastopamās bailes.
Hipotēze. Ikviens cilvēks izjūt bailes. Slimīgā izpausmē tās sauc par fobijām. Dažādām vecuma grupām ir atšķirīgas raksturīgākās bailes.
Pētījuma objekts. Bailes – emocijas, kas var atstāt neizdzēšamas pēdas cilvēku veselībā un nākotnē. Bailes, kas pārtapušas slimības veidā par fobijām.
Pētījuma uzdevumi.
1.Apkopot un salīdzināt materiālu daudzveidību par bailēm un fobijām.
2.Rast atšķirību starp bailēm un fobijām un to izpausmēm. …