Jebkuras attīstītas un civilizētas mūsdienu Valsts ekonomiskās attīstības un labklājības pamatā ir attīstīta finansu sistēma. Tā ir būtisks iedzīvotāju labklājības līmeņa rādītājs, rūpnieciskās attīstības un drošas nākotnes pamats. „Bez stabilas finansu sistēmas ne Valsts, ne privātstruktūras nespēj efektīvi un veiksmīgi darboties, bet veiksmīgu finansu pamats ir attīstīta un stabila banku sistēma” [6;17].
„Banka ir specializēts uzņēmums, kas tādā vai citādā veidā piesaista naudu no iedzīvotājiem, uzņēmumiem, organizācijām, citām finansu iestādēm un iegulda šo piesaistīto naudu finansu aktīvos – izsniedz kredītus, iegulda vērtspapīros, nogulda citās bankās, iegulda peļņu nesošos uzņēmumos utt.” [2;5]. Vienkāršākiem vārdiem runājot banka kalpo par starpnieku starp krājēju un aizņēmēju, kā arī veic tāds mūsdienās pazīstamas operācijas kā trasta operācijas, darbojas klienta vārdā u.c. Banka ir kredītiestāde, kas dibināta, lai piesaistītu uz laiku brīvos naudas līdzekļus, veiktu norēķinu, kredīta, vērtspapīru, valūtas, naudas apgrozības regulēšanas un vērtību glabāšanas operācijas.
Mūsdienās ikdienas dzīve vairs nav iedomājama bez parastiem un par tik ikdienišķiem kļuvušiem banku pakalpojumiem – darījumi paliek aizvien komplicētāki un sarežģītāki, juridiskās nianses bieži vien liedz vienkāršam cilvēkam pašam atrisināt savas problēmas. Aizvien vairāk sfēru mūsu dzīvē pārņem banku piedāvātie pakalpojumi. Domāju, ka nav tāla tā nākotne, kad norēķini ar skaidro naudu būs retums – jau tagad darba algas tiek ieskaitītas algas kontos, iedzīvotāji aizvien vairāk uzkrājumus veido tieši bankās, paļaujoties uz to stabilitāti un procentu likmi, mājas un automašīnas tiek iegādātas kredītā jeb uz līzingu, ceļojumos naudas konvertācija ir maksimāli vienkāršota… …