Mūsdienās attīstīto valstu naudas (finanšu) sektora svarīgākais elements ir attīstīta un sakārtota banku sistēma. Lielākajā daļā valsu pastāv divlīmeņu banku sistēma, kuras pirmo līmeni veido Centrālā banka, bet otro – privātās komercbankas. Latvijā ir divpakāpju banku sistēma – centrālā banka un komercbankas. Latvijas banka pilda divas galvenās funkcijas – īsteno naudas politiku valstī, nodrošinot nacionālās valūtas, banku stabilitāti kā arī veic banku un citu kredītiestāžu uzraudzību. Komercbankas veido banku sistēmas otrā līmeņa atzarojumu. Komercbankas var būt universālas, speciālās, investīciju, hipotēku u.c. veidu bankas. Katras valsts likumdošana nosaka, kādas operācijas un kādā apjomā ir tiesīgas veikt dažādas komercbankas un finansu iestādes.
Darba mērķis: Izpētīt Latvijas Bankas un Komercbanku darbības principus, to sistēmu un ietekmi uz ekonomiku, kā arī veikt banku darbības analīzi.
Darba uzdevumi:
1. Izpētīt vispārīgo banku sistēmas darbību pēdējos gados.
2. Izpētīt, kāda ir Centrālās bankas loma ekonomikā, kādas ir tās funkcijas, uzdevumi, kā arī noskaidrot kāda ir Latvijas Bankas īstenotā monetārā politika un kādas iespējas mums no tās rodas, kā arī veikt CB darbības analīzi.
3. Noskaidrot komercbanku nozīmi banku sistēmā un veikt banku darbības analīzi.
4. Izstrādāt secinājumus un priekšlikumus.
Pētīšanā būs gan teorētisks banku sistēmas raksturojums, gan arī banku sistēmas analīze sākot ar 1997.-2004. gadam.
Pētīšanai tiks izmantota dažāda ekonomiskā literatūra un arī dažādi interneta materiāli, kas saistīti ar banku sistēmu un tās darbību. …