Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:258903
 
Evaluation:
Published: 29.03.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Baroka stils sāk attīstīties XVI gs. 80. gados, un tajā izmanto izmanto Mikalendželo, daļēji arī Dž.Vinjolas radītās formas un paņēmienus. Izšķir agrīno baroku (1580 – 1620), dižbaroku (līdz XVII gs. Beigām) un vēlīno baroku (XVIII gs. pirmā puse).
Baroka laikā arhitektūra, tēlniecība un glezniecība tiecās pēc noteiktas pakļautības,un, kaut arī baroka laika māksliniekus saistīja cilvēka tēls, šī māksla atšķirībā no renesanses vairs nebija antropocentriska, jo cilvēks tika aplūkots nevis kā lielums un vērtība par sevi, bet gan kā dabas daļa – saistībā ar apkārtni un vidi.
Baroks tiecās uz mākslu sintēzi, uz ansamļa mākslu, arhitektūras un vides saistību, tēlniecības un arhitektūras vienotību, ar mākslas līdzekļiem cenšoties pārveidot dzīves īstenību.
Baroks ir pārspīlēta un pat groteska mākslinieciska forma. Tā ekspansija mākslas un reliģijas jomā bija saistīta galvenokārt ar dominikāņu, karmelītu, franciskāņu un it īpaši ar jezuītu ordeņu darbību.
Dižbarokā katoļu baznīca pievērsās savu ideālu masveida propagandai un tautas ietekmēšanai, izmantojot mākslas jauno juteklisko valodu. Mākslu uztvēra kā ietekmīgu cīņas un audzināšanas līdzekli, jo gleznām bija jāatklāj Dievmātes svētums, svētā vakarēdiena realitāte, svētā Pētera cēlums, svētā vēsture kopumā. Mākslai ar pārspīlētu nāves, ciešanu, mocību un pesimistisku scēnu palīdzību vajadzēja panākt dramatisku efektu. Tā bija apzināti teatrāla māksla.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −0,98 €
Work pack Nr. 1194130
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register