Darbam tika uzvēlēti dažādu piemēru analīze no Silvijas Rimmas grāmatas “ Sekmīgas mācīšanās noslēpumi” un personīgie novērojumi.
Socializācija ir process, kurā indivīds apgūst uzvedības modeļus, sociālās normas un vērtības, kas nepieciešamas viņa veiksmīgai funkcionēšanai pastāvošā sabiedrībā. Socializācija aptver visus kultūras, apmācības un audzināšanas procesus, ar kuru palīdzību cilvēks iegūst sociālu dabu un spēju piedalīties sabiedrības dzīvē.
Skolas socializējošā ietekme īstenojas ne tikai mācību stundās, bet arī starpbrīžos un ārpus skolas. Skolēnu attieksmi pret notikumiem un parādībām, viņu uzvedību un rīcību ietekmē gan skolas fiziskā vide, gan psiholoģiskias klimats- savstarpējās attiecības skolā, kā arī iespējas aktīvi apliecināt sevi. Pastāv tādas skolas, kur skolēniem nav iespējas starpbrīzos atpūsties no mācību procesa lielas noslogotības dēļ. Tas ļoti ietekmē viņuattiecības gan ar apkārtējiem skolēniem gan skootājiem un vecākiem.
Cilvēka dzīves cikls sastāv no pieciem apakšcikliem: bioloģiskā, psiholoģiskā, vecumposmu, ģimeniskā un profesionālā cikla.
Bioloģiskais cikls ir cilvēka organisma etapveida attīstības process, kura ietekmē veidojas, stabilizējas, modificējas un deformējas cilvēka organisma konstitūcija. Bioloģiskais cikls ir pamats visiem pārējiem cikliem, jo cilvēks ir biosociāla būtne.…