Vakcinācija aizsargā vakcinētās personas un apkārtējos, kuri ir uzņēmīgi pret slimībām, mazinot slimību izplatīšanās risku starp ģimenes locekļiem, skolasbiedriem vai kolēģiem, draugiem, kaimiņiem un citiem sabiedrības locekļiem. Ja pietiekami daudz cilvēku iedzīvotāju grupā ir imūni pret infekcijas slimību, tā, visticamāk, neizplatīsies no cilvēka uz cilvēku. To dēvē par kolektīvo imunitāti.
Kombinētā vakcīna difterija, stingumkrampji, garais klepus un poliomielīts ir paredzēta primārajai vakcinācijai un revakcinācijai bērniem no 2 mēneši līdz 14 gadiem atsevišķām vakcīnām. 2019. gadā vidēji 96,7 % no visa mērķa grupas bērnu skaita tika vakcinēti pret difteriju un stingumkrampjiem, bet 2020. gadā rādītājs nedaudz samazinājies par 1.1 procentpunktu sastādot 95,6 % vidēji visās vakcinācijas reizēs. Arī garā klepus vakcīnas ir saglabājušas augstus rādītājus 2020. gadā vidēji gandrīz visa mērķauditorija jeb 99,3 % tika vakcinēti, bet 2019. gadā par 1.63 procentpunktiem vairāk kā 2018. gadā sastādot 97.6 % no vakcinētajiem četrās vakcinācijas reizēs līdz 7 gadu vecumam.
Jāpiebilst, ka izvērtējot datus vakcinācijas un imunizācijas līmenis ir ļoti augsts ar tendenci palielināties, kas nozīmē, ka vakcinācija ir aktuāla un cilvēki domā par savām atvasēm un par viņu drošību.…