Ūdens ir dzīvība. Tas cilvēkā uztur spēku un veselību un ir tikpat nepieciešams kā gaiss, ko elpojam, kā gaisma, kurā mums paveras pasaule. vns no pārsteidzošākajiem faktiem, ko māca jau bioloģijas stundās skolā ir tas, ka aptuveni 70% cilvēka organisma sastāv no ūdens! Tieši ūdens radikāli ietekmē cilvēka organisma stāvokli. No tā kvalitātes ir atkarīga mūsu veselība. Ārsti iesaka lietot 1,5-3 litri tīra dzeramā ūdens katru dienu.
7 fakti, kas apliecina ūdens nozīmi cilvēka dzīvē:
1. Ūdens paaugstina organisma aizsardzības spējas. Tas palīdz sirds – asinsvadu sistēmai, cīnās ar nogurumu un stresu.
2. Būtiska nozīme ūdenim ir gremošanas trakta darbībā un vielmaiņas procesos organismā.
3. Ir pierādīts, ka ūdens spēlē galveno lomu dažādu toksīnu un citu kaitīgu vielu šķelšanā un izvadīšanā no organisma.
4. Asinsrites sistēmā ūdens palīdz to antivielu cirkulācijā, kuras aizsargā organismu pret infekcijas slimībām.
5. Ūdens tīrā veidā likvidē šķidruma deficītu organismā, ko var radīt kofeīna, alkohola un citu vielu lietošana.
6. Ūdens ir galvenā termoregulācijas procesu sastāvdaļa un nodrošina adekvātas ķermeņa temperatūras izmaiņas gan pret ārējās vides temperatūru, gan veicot fizisku darbu.
7. Ūdens nesatur nevienu kaloriju un palīdz mazināt apetīti, ja ieturiet diētu.
Cilvēki baidās dzert ūdeni no krāna. Nav noslēpums, ka kopā ar krāna ūdeni cilvēka organismā nonāk mikroorganismi, kas var būt cēlonis dažādām slimībām, bojājas zobi un āda. Vasarā situācija vēl vairāk saasinās, jo siltā ūdenī palielinās mikrobu skaits. Lai panāktu pilnīgu dezinfikāciju, ūdens apstrādes stacijas ir spiestas palielināt hlora devu, bet, kā zināms, hlors ir inde...
Visā Latvijā dzeramajā ūdenī ir dzelzs pārbagātība, jo zemes dzīles ir bagātas ar dzelzs rūdu, un šī metāla daudzums ūdenī palielinās arī cauruļvadu korozijas dēļ. Ar dzelzi pārbagāts dzeramais ūdens var veicināt gan aknu audzēja, gan cirozes attīstību.
Dažos Latvijas rajonos ūdenī ir paaugstināts alumīnija saturs. Regulāri dzerot šādu ūdeni, alumīnijs ar asinīm nonāk smadzenēs, degradē smadzeņu šūnas, kā rezultātā zūd atmiņa un parādās neiroloģiskas slimības. Papildus var attīstīties nierakmeņi un žultsakmeņi.
Kalcija saturs dzeramajā ūdenī Latvijā krietni pārsniedz kvalitatīvam dzeramajam ūdenim nepieciešamo normu. Par to liecina arī kaļķakmens tējkannās, katlos u.c. Kalcijs var kļūt par žultsakmens slimības cēloni. Šī slimība ir ļoti izplatīta, bet daudzi nezina, ka viens no galvenajiem iemesliem ir nekvalitatīvs dzeramais ūdens. …