Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:143270
 
Author:
Evaluation:
Published: 20.10.2008.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 18 units
References: Used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Bezdarba vispārējs raksturojums    5
1.1.  Bezdarba veidi    6
1.2.  Bezdarba ekonomiskās izmaksas    9
2.  Bezdarba rašanās cēloņi un analīze Latvijā no 1992. – 2007.gadam    11
2.1.  Bezdarba struktūra un rādītāju analīze no 2004.-2007.gadam    12
2.2.  Bezdarba rādītāju analīze un bezdarbnieka statistiskais profils Rīgas un Rēzeknes rajonā    19
3.  Latvijas valsts politika bezdarba samazināšanā    24
3.1.  Nacionālajā attīstības plānā ietvertie risināmie uzdevumi bezdarba samazināšanai un darba tirgus stabilizēšanai    24
3.2.  Nodarbinātības valsts aģentūras realizētie pasākumi bezdarba samazināšanai    26
  Secinājumi un priekšlikumi    30
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    32
Extract

Ievads
Katras valsts ekonomiskās stabilitātes rādītājs ir pēc iespējas zemāks bezdarba līmenis. 90. gadu sākumā Latvijā radās jauna sociāla un ekonomiska problēma - bezdarbs. Līdz 1990. gadam iedzīvotāju nodarbinātība valstī bija viena no augstākajām pasaulē. To lielā mērā var izskaidrot ar ilgstošo ekstensīvo tautsaimniecības attīstību, īstenojot pilnīgas nodarbinātības principu, kas, no vienas puses, ļāva novērst bezdarbu, bet, no otras puses, noteica zemu darba ražīgumu. 90. gadu sākumā uzsāktās ekonomiskās reformas tautsaimniecības pārorientēšanai uz tirgus attiecībām ietekmēja arī darba tirgu. Latvijā bezdarba problēma ir aktuāla, jo, reorganizējot un privatizējot uzņēmumus, virknei valsts rūpnīcu pārtraucot darbību, daudzi strādājošie palika bez darba. Kopš 1990. gada strukturālo un īpašuma formu pārmaiņu rezultātā būtiski mainījās nodarbināto skaits. 90. gadu sākumā darba tirgum piemita trīs galvenās iezīmes: vispārēja nodarbinātības līmeņa pazemināšanās, darbaspēka pārdale starp tautsaimniecības nozarēm un darbaspēka pārdale no valsts uz privāto sektoru. Turklāt saasinājās neatbilstība starp darbaspēka pieprasījumu un piedāvājumu gan kvantitatīvā, gan kvalitatīvā aspektā, izraisot bezdarbu. [10]. Lai gan pēdējo gadu laikā bezdarba līmenim ir tendence samazināties pateicoties aktīvai valsts bezdarba politikai, tomēr tas vēl joprojām atstāj lielu iespaidu uz Latvijas ekonomiku. Lai uzlabotu situāciju Latvijas darba tirgū un spētu risināt esošās problēmas, 2006. gadā tika izstrādāts un pieņemts Nacionālais attīstības plāns (NAP) 2007.-2013. gadam, kura mērķis ir sekmēt līdzsvarotu un ilgtspējīgu valsts attīstību un nodrošināt Latvijas konkurētspējas paaugstināšanu citu valstu vidū. NAP plānā ir sadaļas veltītas darba tirgum, darba vietām, kā arī darbaspēka sagatavošanai atbilstoši darba tirgus pieprasījumam un atbalstam nodarbinātības veicināšanai. Latvijas straujā ekonomikas attīstība pozitīvi ietekmē situāciju darba tirgū – pieaug nodarbinātība, samazinās bezdarba līmenis un palielinās ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits. Pēdējos četros gados (no 2004.-2007.g.) bezdarba līmenis ir samazinājies no 8,5% 2004. gadā līdz 4,9 % 2007. gadā.
Kursa darba mērķis ir analizēt bezdarba līmeni, tā rašanās cēloņus un dinamiku Latvijā ar 1990. gadu. Ņemot vērā datu pieejamību, sīkāk būs apskatīta situācija valstī no 2004. – 2007. gadam, kā arī analizēts bezdarbnieka statistiskais profils Rīgas un Rēzeknes rajonā.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,48 €
Work pack Nr. 1124784
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register