Šo tēmu izvēlējos, jo man šķiet interesants un neizprotams mīts par Bābeli. Neiespējami, bet tomēr tik ticama ir slavenā Brīnuma teorija.
Valoda ir artikulētu zīmju kopums, cilvēku sazināšanās līdzeklis.
Mūsdienu zinātne nevar droši apgalvot, kāda tieši ir bijusi pirmatnējā cilvēku valoda, kas, domājams, veidojusies pirms apmēram pusmiljona gada.
Vērojot to, ka mūsdienās valodas pastāvēšana un attīstība nesaraujami saistīta ar sabiedrību, ar tās dzīvi, jādomā, ka arī valoda kā saziņas līdzekļa cilme saistāma ar pašas sabiedrības cilmi un veidošanos. Sabiedrība nevar ne pastāvēt, ne attīstīties bez valodas. Tādējādi jāsecina, ka valoda veidojusies vienlaikus ar sabiedrības veidošanos, vienlaikus ar visām pārējām parādībām, ar kurām valoda cieši jo cieši ir saistīta, tas ir, ar apziņu, domāšanu, ar paša cilvēka kā sabiedriskas būtnes - Homo sapiens - veidošanos.
Izskaidrot valodas izcelšanos nozīmē:
1)parādīt tos cilvēku pirmsenču fizioloģiskās attīstības faktorus (stāvgaita, roku atbrīvošana no iešanas un izmantošana darbam, smadzeņu un jutekļu attīstība, runas orgānu attīstība), kas deva mūsu priekštecim iespēju sākt runāt;
2) noskaidrot tos sabiedriskos apstākļus (dzīve sabiedrībā un darbs), kas izraisīja nepieciešamību pēc valodas;
3) noteikt, no kādām skaņām valoda veidota.
Jau Senajā Grieķijā 5.- 4. gadsimtā p.m.ē. filozofi strīdējās par to, kāpēc priekšmeti ir nosaukti tā un ne citādi. Mēģinājumi ar teikām un mītiem izskaidrot valodas izcelšanos un valodu dažādību rāda, ka jau sirmā senatnē cilvēki pūlējušies izskaidrot valodas rašanos, bet tas viņiem nav izdevies.…