SECINĀJUMI
Grūti noteikt visbiežāk izmantotās datu struktūras, jo katra no tām pilda savus nosacījumus. Biznesa infromātika svarīgi ir izmantot kokus un grafus, jo ar tiem ir labi attēlot dažādu notikumu un elementu saistību. Datu bāzēs nereti pielieto dažādus saistītos sarakstus un masīvus. Mehāniskās ierīcēs ir iestrādāti deka, steka un rindas datu struktūru elementi.
Konkrētā algoritma izstrādē ir nepieciešama sevišķa analīze, lai izvēlētos pareizo datu struktūru. Datu struktūrai ir jāveicina algoritma ātrdarbīgums, pārskatāmība un atmiņas efektīva izmantošana. Bez datu struktūras nav iespējama datu bāzes darbība un nopietnas programmatūras organizācija. Pieņemot darbā programmatūras izstrādātājus, darba devēji augstu vērtē zināšanas datu struktūru veidošanā.
Diskrētajā matemātikā tiek bieži pielietoti koki un grafi, jo tie attēlo elementu savstarpējās sakarības. Šīs sakarības noder dažādos matemātikas loģiskas spriedumos un analīzēs. Datu struktūru izmantošana veicina optimizāciju un produktīvu darba veikšanu.
Ja izstrādātājs ir iepazinies un apguvis vairākus datu struktrūru veidus, tas spēj tos kombinēt un pārveidot, lai veidotu savus produktus konkurētspējīgus, piemēram, ir iespējams ievietot vienkāršsaistītos sarakstus masīvā. Dažu datu struktūru apguvē ir nepieciešamas labas zināšanas matemātikā, lai spētu aprēķināt un izprastu to darba ražīgumu un efektivitāti. Galvenās datu struktūru atšķirības ir: datu uzglabāšana atmiņā, elementu sasaistīšana un piekļuve elementiem.
Dažās datu struktūrās elementi savā starpā nav sasaistīti vispār. Tiem ir noteikta vieta, un tiem piekļūst tikai nosakot šo vietu (masīvi).…